rząd rozszerza tarczę finansową

Duża zmiana w tarczy finansowej 2.0. Skorzysta z niej znacznie więcej firm

Rząd rozszerza tarczę finansową – poinformował dziś Rzecznik Małych i Średnich przedsiębiorców Adam Abramowicz. Zmiany będą dotyczyły dwóch kwestii – kodów PKD i zatrudnienia. Dzięki temu skorzysta z niej szersza grupa przedsiębiorców.

O dobrych wiadomościach dla przedsiębiorców poinformowało dziś na Twitterze Biuro Rzecznika MŚP. – Dobra wiadomość dla przedsiębiorców. Rząd uznał argumenty Adama Abramowicza, w związku z czym PFR wprowadził w #TarczaFinansowa 2.0 dwie zasady postulowane przez Rzecznika – czytamy na profilu rzecznika.

Rząd rozszerza tarczę finansową 2.0

Jedną ze zmian jest kwestia kodów PKD. Dotychczas rządzący zakładali, że aby przedsiębiorca mógł skorzystać z zapisów tarczy finansowej 2.0, głównym profilem działalności musiał być jeden z kodów PKD wymienionych tutaj. To ograniczenie zostaje właśnie zniesione.

Żeby móc wnioskować o subwencję wystarczy wskazać, że na dzień 31 grudnia 2019 roku i 1 listopada 2020 roku oraz w chwili złożenia wniosku, jeden z 45 kodów PKD widniał w dokumentach firmy. Nie musi być to jednak główny kod PKD.

Druga zmiana to umożliwienie zakwalifikowania się do programu firmom niezatrudniającym pracowników na umowę o pracę na koniec 2019 roku, którzy jednak zatrudnili choć jedną taką osobę do 31 lipca 2020 roku.

“Do Biura Rzecznika MŚP zgłaszało się wielu przedsiębiorców zwracających uwagę na problem dominującego kodu PKD. Często kod dominujący nie jest miarodajny w stosunku do kodu, z którego przedsiębiorca czerpie największe przychody. Cieszę się, że PFR przychylił się do moich uwag w tej kwestii. Oczekuję, że podobne zmiany zostaną wprowadzone również w Tarczy Branżowej w przedmiocie np. zwolnienia ze składki na ZUS – komentuje sprawę Rzecznik MŚP Adam Abramowicz”.

Bądź na bieżąco! Dołącz do społeczności przedsiębiorców na Facebook lub Twitter i wspieraj nas swoją obecnością.

Czytaj także
Total
0
Reakcji