do kiedy lockdown tanajno

Lockdown do kwietnia? Były kandydat na prezydenta mówi o “przeciekach z wiarygodnego źródła”

Do kiedy lockdown? W ocenie byłego kandydata na prezydenta, który powołuje się na “przeciek z wiarygodnego źródła” rząd do kwietnia nie planuje otwarcia hoteli, branży fitness ani gastronomii.

Były kandydat na prezydenta RP, przedsiębiorca i działacz społeczny Paweł Tanajno poinformował dziś na facebookowej grupie “Strajk Przedsiębiorców”, że posiada informacje dotyczące planów rządu w kwestii luzowania obostrzeń, które obowiązywać miały jedynie do 17 stycznia.

Przeciek z wiarygodnego źródła z rady medycznej przy kancelarii premiera. Jeśli planujecie swój biznes z nadzieją, że ruszycie od 18 to zmieńcie te plany.

– pisze Tanajno w grupie skupiającej blisko 250 tys. członków i dodaje, że w planach rządu jest przedłużenie lockdownu hoteli, gastronomii, fitness i “innych kodów PKD”.

Rząd do kwietnia nie otworzy ani hoteli, ani gastro, ani fitness, ani też żadnych innych zamkniętych PKD.

Były kandydat na prezydenta dodaje także, aby przedsiębiorcy, którzy nie są przygotowani na zamknięcie swoich firm przez kolejne 3 miesiące, nie robili sobie “złudnych nadziei”.

Jeśli nie jesteście gotowi przetrwać kolejnych 3 miesięcy to nieróbcie sobie złudnych nadziei. Jeśli planujecie przetrwanie to planujcie finansowanie na 3 miesiące oraz duży kryzys gospodarczy do końca 3Q 2021.

– przekonuje Paweł Tanajno we wpisie na Facebook.

do kiedy lockdown
facebook.com/groups/przedsiebiorcy.zjednoczeni

Obostrzenia do 17 stycznia

Mocą rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 21.12.2020 r., którego zapisy weszły w życie 28 grudnia, hotele nie mogą przyjmować gości – prócz drobnych wyjątków – do 17 stycznia 2021 r. Do tego czasu zamknięte mają pozostać także lokale gastronomiczne i większość sklepów w galeriach handlowych.

Obostrzenia dotknęły także turystyki zimowej, w tym stoków narciarskich, o których szeroko pisaliśmy w Prime News już kilkukrotnie. Częściowym lockdownem rządzący chcą uniknąć trzeciej fali koronawirusa, o której coraz częściej informują w swoich wystąpieniach.

Przedsiębiorcom do dyspozycji oddano kilka instrumentów wspierających, jednak każdy z nich przeznaczony jest do określonych branż (kodów PKD). Tarcza antykryzysowa pozwala na zwolnienie z konieczności opłacania składek ZUS, możliwość skorzystania ze świadczenia postojowego oraz mikrodotacji w kwocie 5 tys. zł.

Więcej o tarczy antykryzysowej przeczytasz tutaj

Zapowiadana na szeroką skalę tarcza finansowa 2.0, która ruszyć ma w połowie stycznia, przewiduje także subwencje czy dofinansowanie na przebranżowienie. Póki co jednak PFR nie wyemitował jeszcze nawet obligacji, z których sfinansuje ów wsparcie, ale na to ma jeszcze kilka dni.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do społeczności na Facebook lub Twitter i wspieraj nas swoją obecnością!

Czytaj także
Total
0
Reakcji