zwolnienie z zus listopad

Zwolnienie z ZUS za listopad. Ostatnie dni na złożenie deklaracji rozliczeniowej!

Zwolnienie z ZUS za listopad. Przedsiębiorcy, którzy chcą jeszcze skorzystać ze zwolnienia ze składek w ramach tarczy antykryzysowej 6.0 muszą do końca roku złożyć deklaracje rozliczeniowe – przypomina Zakład.

Tarcza antykryzysowa 6.0 dała możliwość skorzystania ze zwolnienia ze składek za listopad przedsiębiorcom z określonych w ustawie kodów PKD. Aby skorzystać ze zwolnienia z obowiązku opłacania ww. świadczeń, wymagane jest także spełnienie poniższych warunków:

  • prowadzenie na dzień 30 września 2020 r. jednego z określonych rodzajów działalności,
  • zgłoszenie do 30 czerwca podmiotu jako płatnika składek,
  • wykazanie, że przychód uzyskany w listopadzie 2020 r. był niższy o co najmniej o 40% w stosunku do przychodu uzyskanego w listopadzie 2019 r.

Ustawa weszła w życie w sobotę 19 grudnia.

Zwolnienie z ZUS za listopad. Konieczne złożenie deklaracji

Właściciele firm, którzy znaleźli się na “rządowej liście” oraz spełniają powyższe warunki i chcą skorzystać ze zwolnienia z ZUS za listopad, muszą pamiętać o złożeniu w ZUS deklaracji rozliczeniowej. Termin upływa już 31 grudnia.

“Przedsiębiorcy (do 100 ubezpieczonych), mogą przekazywać dokumenty rozliczeniowe z wykorzystaniem aplikacji ePłatnik dostępnej na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Dzięki tej aplikacji można wypełniać i wysyłać dokumenty przez internet, wykorzystując dane bezpośrednio z bazy ZUS. Aplikacja ePłatnik jest bezpłatna” – informuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Znowelizowana ustawa – co podkreślili rządzący – daje możliwość ewentualnego przedłużenia instrumentów pomocowych w niej zawartych. Oznacza to, że jeśli narzucone restrykcje będą przedłużane, istnieje prawdopodobieństwo, że zwolnienie ze składek ZUS, świadczenie postojowe oraz dopłaty do wynagrodzeń pracowników będą dostępne także w kolejnych miesiącach.

Aby być na bieżąco, dołącz do społeczności na Facebook lub Twitter i wspieraj nas swoją obecnością.

Czytaj także
Total
0
Reakcji