tarcza finansowa 2.0

Tarcza Finansowa 2.0 Morawiecki deklaruje wsparcie dla przedsiębiorców

Nawet 35 mld zł ma wynosić budżet Tarczy finansowej 2.0. Premier Mateusz Morawiecki deklaruje, że żadna firma nie zostanie bez pomocy.

Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej odniósł się do pomocy, na którą mogą liczyć przedsiębiorcy z około 40 dotkniętych obostrzeniami branż. Zdaniem szefa rządu polski biznes potrzebuje wsparcia i takie wsparcie kierowane będzie przede wszystkim do gastronomii, turystyki, kultury, czy rozrywki.

– Wojna z wirusem nie skończyła się jeszcze, ale państwo polskie może obiecać jedno – na pewno nie pozostawimy przedsiębiorców i pracowników samym sobie. Będziemy robić wszystko dla ratowania miejsc pracy i potencjału gospodarczego polskich przedsiębiorców – mówi premier.

Tarcza finansowa 2.0

Zdaniem Morawieckiego Tarcza 2.0 ma być instrumentem, który wspomoże przedsiębiorców w walce ze skutkami pandemii COVID-19 i samymi obostrzeniami, które rząd był zmuszony nałożyć na wiele branż.

Wartość wsparcia w postaci Tarczy finansowej 2.0 ma wynieść 35-40 mld zł., z czego “tylko” 3 mld będzie przeznaczone na pomoc mikrofirm, a 5-7 mld dla małych i średnich podmiotów. Duże firmy będą mogły liczyć na około 27 mld zł.

O wsparciu dla przedsiębiorców w postaci Tarczy finansowej 2.0 informuje także Kancelaria Premiera na Twitterze.

Więcej o Tarczy Finansowej 2.0 przeczytasz tutaj

Dołącz do społeczności przedsiębiorców i wspieraj Bizme swoją obecnością.

Czytaj także
Total
0
Reakcji