wtyczka woocommerce olx

Automatyczne ogłoszenia na OLX ze sklepu WooCommerce? To możliwe dzięki tej wtyczce

Kilka dni temu trafiliśmy na jedną z ciekawszych na polskim rynku wtyczek do WooCommerce, dzięki której – jak sugerują autorzy – będziemy mogli wystawić ogłoszenia na OLX bezpośrednio z panelu sklepu WooCommerce. Brzmi ciekawie? Zdecydowanie TAK!

Wtyczka WooCommerce OLX – niezwykłe wsparcie dla drobnych przedsiębiorców.

Wtyczka WooCommerce OLX – dodatek stworzony przez …

Gdy tylko naszym redakcyjnym nosem wywęszyliśmy ten ciekawy dodatek, od razu zgodnie stwierdziliśmy, że takiego rozwiązania brakowało w naszym kraju. OLX to bowiem najpopularniejszy w Polsce portal ogłoszeniowy, który generuje miliony odsłon każdego miesiąca. Znajdziemy tam zarówno nowe, jak i używane przedmioty, a w przypadku tych pierwszych, w zdecydowanej większości stoją za nimi profesjonalni sprzedawcy, którzy każdorazowo ręcznie muszą wystawiać każde ogłoszenie.

Za wtyczką WooCommerce OLX stoi nie kto inny jak … załoga WP Desk, której programiści wykonali jak dotąd największą ilość polskich pluginów pod Woo, dostosowując go w ten sposób do rodzimych realiów. Mają bowiem na swoim koncie tak solidne rozwiązania jak:

  • WooCommerce Allegro – wtyczka z integracją dwukierunkową – wystawiasz, pobierasz, aktualizujesz stany;
  • WooCommerce wFirma, dzięki której w prosty sposób zaksięgujesz każdy dokument w tym popularnym systemie księgowości on-line;
  • WooCommerce Porównywarki Ceneo, Nokaut, Homebook i Domodi – kilka kroków dzieli Cię od szybkiej integracji z 4 największymi w Polsce porównywarkami cen;
  • WooCommerce Google Merchant XML – klik, klik, klik i istniejesz w Google;
  • wiele, wiele innych niezwykle przydatnych rozwiązań. Wszystkie z nich znajdziesz TUTAJ.

Testowaliśmy jak dotąd kilkanaście z nich i prócz wtyczki do faktur WordPress + WooCommerce, która po jednej z aktualizacji nieco nam namiesza – większych komplikacji nie było. Przyznać trzeba także, że wiele z nich w dalszym ciągu nie ma polskiego odpowiednika. Trudno zatem o ewentualne porównania. Niektóre z nich oczywiście stanęły w szranki z zagranicznymi odpowiednikami, ale o tym szerzej w dziale “versus”, który powstanie zapewne nie wcześniej niż na jesieni – gdy tylko uporamy się bieżącymi sprawami.

Automatyczne wystawianie ogłoszeń z WooCommerce na OLX

Wracamy jednak do WooCommerce OLX, który może być jednym z ciekawszych w 2020 roku rozwiązań dla WooCommerce na polskim rynku. Przeglądając bowiem dokumentację, a także bawiąc się w stworzonej na te potrzeby piaskownicy (sandbox) doszliśmy do wniosku, że automatyczne wystawianie ogłoszeń na OLX z poziomu panelu Wp-admin, jest naprawdę wyjątkowo intuicyjne. Wtyczka zaś – jak potrafią niektóre – nie naśmieci nam zbytnio w panelu. Tworzy bowiem jedynie 4 zakładki, ukryte w menu admina.

Setki zaoszczędzonych na ręcznym  wystawianiu ogłoszeń godzin w skali roku, zrekompensują nam wydane 249 zł, co patrząc na realia światowe, nie jest wygórowaną ceną. Większość dobrej jakości wtyczek do Woo, to koszt rzędu 49-59 dolarów. A zważywszy na to, że jest to jak dotąd JEDYNY plugin do OLX jaki powstał na potrzeby WooCommerce, poniekąd nie mamy innego wyjścia.

Aby przetestować działanie pluginu, możecie stworzyć własną piaskownicę na serwerze WP Desk i testować do woli. Konieczne będzie jednak wygenerowanie kluczy API w OLX. Pełna dokumentacja wraz z całkiem przyzwoitymi screenami – dostępna jest tutaj – nie będziemy zatem wymyślać koła na nowo.

WooCommerce OLX z jednym “malutkim” zastrzeżeniem

Próbowaliśmy doszukać się jakichkolwiek minusów w zaproponowanym przez WP Desk rozwiązaniu, jednak jemu samemu na pierwszy rzut oka nic zarzucić nie można. Jedyną niedogodnością – o ile powinniśmy brać to w ogóle pod uwagę – jest to, że portal OLX nie umożliwia automatycznego wystawiania ogłoszeń bezpłatnych! Korzystając zatem z integracji WooCommerce OLX możemy wystawiać wyłącznie ogłoszenia w płatnych kategoriach.

Czy to minus? Raczej nie. Zwróćcie bowiem uwagę na to, jak wiele ogłoszeń mogłoby pojawić się na OLX w ciągu zaledwie jednego dnia, gdyby nagle tysiąc sklepów dodało po kilka raptem ogłoszeń.

Więcej informacji dotyczących API OLX znajdziecie tutaj.

Total
0
Reakcji