dotacje na kapitał obrotowy w łódzkim

Dotacje na kapitał obrotowy w łódzkim w nowej odsłonie. Rusza “casting na money”

Dotacje na kapitał obrotowy w łódzkim – padł nowy termin! Przedsiębiorcy z woj. łódzkiego już za kilka dni będą mogli – po raz kolejny – wnioskować o bezzwrotne dotacje na kapitał obrotowy. Pierwszy nabór zakończył się “przeciążeniem serwerów” i został anulowany. Miesiąc później samorząd zdecydował się go powtórzyć, jednocześnie zmieniając kryteria. Zasada “kto pierwszy ten lepszy” zostanie wyparta oceną punktową. 

Granty na kapitał w łódzkim – wrześniowy falstart

Jak pisaliśmy już w Bizme.pl pierwszy konkurs na bezzwrotne dotacje dla przedsiębiorców wystartował blisko miesiąc temu. O godzinie 10:00 elektroniczne drzwi skarbca woj. łódzkiego otworzyły się dla tysięcy właścicieli firm pogrążonych w “covidowym ubóstwie”. W chwilę później jednak serwery samorządu padły, a rozczarowani przedsiębiorcy po raz kolejny zostali poddani próbie … tym razem odporności na stres.

– Zapowiada się powtórka z województwa świętokrzyskiego i dolnośląskiego w kwestii naboru wniosków o dotację na kapitał obrotowy. Nabór w łódzkim miał ruszyć dzisiaj o godz. 10:00. Od 10:00 strona padła, u mnie i znajomych pokazuje się komunikat, że jest zbyt wiele zapytań, co wskazuje, że niektórym udało się zalogować i być może złożyć wniosek – skarżył się serwisowi Bizme.pl jeden z łódzkich przedsiębiorców.

Więcej o padających, łódzkich serwerach przeczytasz tutaj.

Samorząd województwa dość długo milczał w kwestii przeprowadzenia nowego naboru wniosków, jednak nie dalej jak wczoraj oczom naszej redakcji pojawił się komunikat, w którym urząd poinformował o zamiarze jego przeprowadzenia już za kilka dni.

Dotacje na kapitał obrotowy w łódzkim – termin nowy, kryteria nowe, kwota ta sama

Zgodnie z informacjami przedłożonymi przez samorząd do dyspozycji przedsiębiorców trafić ma przeszło 57 mln zł, czyli dokładnie tyle samo ile wynosiła pula środków w dniu 3 września. Ufff. Boty nie zabrały nawet złotówki.

Zmieniają się jednak kryteria przyznawania dotacji. Samorząd postawił – nie jak dotychczas – na zasadę “kto pierwszy ten lepszy”, a na ocenę punktową. Główne kryteria to wysokość spadku obrotów oraz czas prowadzenia działalności. Im większy spadek oraz odpowiednio długi czas prowadzenia firmy, tym ilość punktów większa. A to od punktów właśnie zależeć będzie to, czy firma bezzwrotny grant ustrzeli.

Casting na money rusza 6, a kończy 12 października br. Wnioski można składać w tym samym awaryjnym miejscu co poprzednio. Miejmy nadzieję, że samorząd w międzyczasie zadbał o odpowiednią moc obliczeniową i serwery nie spłoną w przedbiegach.

WAŻNE Konto w Generatorze wniosków dostępnym pod adresem www.cop-dotacje.pl, należy założyć do dnia 5 października 2020 r. Rejestracja kont w systemie IP po tej dacie będzie niemożliwa. Osoby, które dokonały rejestracji w poprzednim anulowanym naborze, nie muszą zakładać nowych kont, proszone są jedynie o zalogowanie i sprawdzenie czy dane logowania działają prawidłowo.

Czytaj także: Minister Jarosińska-Jedynak wspomina o nowych dotacjach na kapitał obrotowy.

Dołącz do społeczności przedsiębiorców i wspieraj Bizme.pl swoją obecnością!

Czytaj także
Total
0
Reakcji