tarcza dla turystyki

Tarcza dla turystyki uchwalona przez sejm. Ustawa czeka już na podpis prezydenta

Tarcza dla turystyki uchwalona przez parlament. Na wczorajszym posiedzeniu Sejmu posłowie przyjęli 6 poprawek zgłaszanych przez Senat. Ustawa trafiła właśnie do podpisu prezydenta.

Tarcza dla turystyki uchwalona przez sejm

Dodatkowe wsparcie dla branży turystycznej uchwalone przez Sejm. Oferowane rozwiązania to m.in. zwolnienie ze składek ZUS na okres od czerwca do 30 września 2020 r. oraz świadczenie postojowe. Sejm przyjął kluczowe poprawki, o które wnioskowali zarówno przedsiębiorcy, jak i senatorowie.

Zwolnienie z ZUS i postojowe dla turystyki

Najważniejszymi elementami nowej tarczy dla turystyki są dalsze zwolnienie z ZUS oraz świadczenie postojowe dla przedsiębiorców z tego sektora gospodarki. W przypadku zwolnienia z obowiązku opłacania składek ZUS, zgłaszane przez senatorów poprawki dotyczyły przede wszystkim wydłużenia tego okresu z zapowiadanych 3 do 4 miesięcy. Sejm przychylił się nad tym, dzięki czemu firmy z branży będą mogły wnioskować o objęcie zwolnieniem od czerwca do września włącznie.

Rozwiązaniami objęte zostaną przede wszystkim podmioty prowadzące działalność kulturalną i artystyczną, agenci turystyczni, przewoźnicy autokarowi, piloci oraz przewodnicy turystyczni.

Istotną z punktu widzenia przedsiębiorców senacką poprawką jest zmniejszenie wymaganego spadku obrotów z 80 proc. do 75 proc. choć to w opinii przedstawicieli branży, nie jest wystarczające dla wielu firm z sektora.

Dołącz do społeczności przedsiębiorców i wspieraj Bizme.pl swoją obecnością. Facebook / Twitter.

Czytaj także
Total
0
Reakcji