tarcza faktoringowa bgk

Tarcza faktoringowa BGK. Nowe wsparcie dla polskich przedsiębiorców o wartości ponad 14 mld zł

Bank Gospodarstwa Krajowego wspólnie z faktorami wprowadził własnie nową ofertą pomocową dla polskich przedsiębiorców. Dzięki objęciu gwarancją umów faktoringowych, firmy będą mogły liczyć na znacznie lepsze warunki finansowania. Tarcza faktoringowa BGK to jedyny taki program w całej Unii Europejskiej.

Tarcza faktoringowa BGK

Wdrożone przez Bank Gospodarstwa Krajowego oraz instytucje faktoringowe rozwiązania mają za cel wsparcie polskich przedsiębiorców w dobie kryzysu spowodowanego pandemią COVID-19. Tarcza faktoringowa BGK – tak bowiem nazwano przygotowany wspólnie z faktorami program – ma zapewnić płynność finansową tych przedsiębiorców, którzy finansują swoje wierzytelności za pomocą umów faktoringowych.

„To nowatorskie rozwiązanie, unikatowe w skali europejskiej. Być może dlatego tak dużo czasu zajęło nam przekonanie do niego Komisji Europejskiej. Wierzę, że ten program pomoże przedsiębiorcom podtrzymać płynność w tych trudnych czasach” – mówi Beata Daszyńska-Muzyczka, prezes BGK.

Zgodnie z założeniami dzięki wprowadzonym rozwiązaniom, firmy mogą liczyć na zdecydowanie korzystniejsze warunki finansowania w postaci niższych kosztów, czy wyższych limitów. Dodatkowo finansowanie działalności poprzez faktoring będzie możliwe na dłuższy niż dotychczas okres. Co ważne, wszystkie formalności mają być realizowane w jednym miejscu, czyli u faktora.

Jak zaznacza Anna Babiarz, dyrektor Departamentu Bankowości Transakcyjnej BGK – Program faktoringowy z założenia ma trafić do każdego przedsiębiorcy, niezależnie od branży oraz wielkości firmy. Mogą się do niego zgłosić zarówno mikro, małe, średnie, jak i duże firmy.

Z tarczy faktoringowej BGK skorzystać można do końca br, jednak już teraz prowadzone są rozmowy, aby czas ten został wydłużony. Łączna wartość limitów faktoringowych zabezpieczonych przez BGK może sięgnąć nawet 14,4 mld zł. Firmy mogą liczyć na objęcie gwarancją 80 proc. wartości limitu faktoringowego udzielonego przez faktora. Gwarancją mogą być objęte zarówno umowy na faktoring z regresem, jak i faktoring odwrotny. Maksymalna wartość pojedynczego limitu to 250 mln zł!

Dołącz do Bizme na Facebook lub Twitter i wspieraj nas swoją obecnością.

Czytaj także
Total
0
Reakcji