dotacje na kapitał obrotowy łódzkie

Już nie afera, a kabaret. Kolejne województwo nie radzi sobie z dotacjami na kapitał obrotowy (aktualizacja)

Dotacje na kapitał obrotowy łódzkie. Potwierdziły się obawy przedsiębiorców, którzy od kilku tygodni oczekiwali na dotacje na kapitał obrotowy w łódzkim. Już w pierwszych chwilach od uruchomienia naboru wniosków, padły serwery i pojawił się komunikat “przerwa techniczna”. Czy pieniądze już “wyparowały”, a granty ustrzelił snajper dotacji? Czy czeka nas kolejna afera grantowa? Nie, to tylko “słabe serwery”.

Tematy w artykule: Dotacje na kapitał obrotowy łódzkie, granty na kapitał obrotowy, afera grantowa, snajper dotacji, boty, fundusze unijne, wsparcie dla przedsiębiorców.

Dotacje na kapitał obrotowy w łódzkim zapowiadane były już od kilku tygodni. Do dyspozycji przedsiębiorców oddano, a w zasadzie zaplanowano do oddania 57 mln zł. Nabór wniosków miał ruszyć 3 września o godzinie 10:00. Zakończenie planowano na 7 września godz. 15:00. Jak ironicznie pisaliśmy już w Bizme, była to wersja wyjątkowo optymistyczna, ponieważ jak dotąd w żadnym z województw nabór wniosków nie trwał dłużej niż kilka godzin.

Dotacje na kapitał obrotowy łódzkie nabór wstrzymany

Nabór na dotacje na kapitał obrotowy w łódzkim ruszył bez przeszkód. Punktualnie o godzinie 10:00 system otworzył się dla przedsiębiorców, by w chwilę później … zamknąć się do odwołania. Oczom zaskoczonych i zdezorientowanych właścicieli firm ukazał się bowiem taki komunikat:

Przerwa techniczna Systemu Generator Wniosków w dniu 03.09.2020

O fakcie poinformował nas jeden z łódzkich przedsiębiorców, który przez blisko godzinę bezskutecznie próbował zalogować się do systemu. – Nabór w łódzkim miał ruszyć dzisiaj o godz. 10:00. Od 10:00 strona padła, u mnie i znajomych pokazuje się komunikat, że jest zbyt wiele zapytań, co wskazuje, że niektórym udało się zalogować i być może złożyć wniosek.

Czytaj także: Bony dla samozatrudnionych w Małopolsce rozeszły się ekspresowo – “boty wykluczone”

O komentarz poprosiliśmy przedstawicieli Centrum Obsługi Przedsiębiorców w Łodzi, zgodnie z tym co wskazał nam czytelnik “Punkt Informacji COP Łódź: nie odbiera telefonów”.

Granty na kapitał obrotowy łódzkie. Przedsiębiorcy żądają anulowania naboru

Wszystko wskazuje jednak na to, że nabór wniosków na dotacje na kapitał obrotowy po raz kolejny przerwały boty typu Snajper Dotacji. Chyba, że serwery COP ugięły się pod zmasowanym atakiem żądnych dotacji przedsiębiorców. Bez względu na powód, przedsiębiorcy oczekują anulowania konkursu i przeprowadzenia nowego naboru.

W ocenie naszego czytelnika nabór powinien zostać powtórzony “już na sprawiedliwych warunkach”. Takich, które wyeliminują zasadę “kto pierwszy ten lepszy”, ale także nie dopuszczą do sytuacji, w której dotacje otrzymają przedsiębiorcy, którym udało się wstrzelić w momencie działania serwerów.

Aktualizacja godzina 15:00. Nabór anulowany, konkurs rozpocznie się ponownie

Na stronie generatora wniosków pojawił się komunikat informujący o tym, że w trakcie naboru wniosków doszło do nieprawidłowości przez co konkurs zostanie przeprowadzony ponownie.

Z uwagi na pojawiające się nieprawidłowości w trakcie aktualnego naboru na tzw. kapitał obrotowy i podejrzenie nierównego dostępu do aplikacji, informujemy o przesunięciu terminu naboru wniosków.

Nie wiadomo jednak jeszcze kiedy ma on się odbyć. COP informuje jedynie, że “o szczegółach dotyczących nowej daty będzie informować na bieżąco”. W oficjalnym komunikacie RPO Łódź dodano także przed chwilą, że żaden z wniosków nie został poprawnie złożony. Pula 57 mln zł. pozostaje zatem niezmienna.

Nowy termin zostanie podany do wiadomości z odpowiednim wyprzedzeniem, umożliwiając wszystkim zainteresowanym ponowny i równy start w konkursie.

– czytamy na stronie Regionalnego Programu Operacyjnego.

Źródło: Bizme.pl Dołącz do nas na Facebook lub Twitter i wspieraj Bizme swoją obecnością.

Czytaj także
Total
0
Reakcji