granty na kapitał obrotowy łódzkie

Granty na kapitał obrotowy łódzkie. Start konkursu już za kilka dni. Czy będzie kolejna afera grantowa?

Granty na kapitał obrotowy łódzkie. Nabór wniosków rusza 3 września. Doświadczenie pokazuje, że może zakończyć się w czasie nieprzekraczającym kilku minut. Zainteresowanie jest bowiem ogromne, a do dyspozycji przedsiębiorców “jedynie” 57 mln zł. Czy będzie kolejna afera grantowa, tym razem w łódzkim?

Tematy w artykule: granty na kapitał obrotowy łódzkie, afera grantowa, boty, dotacje na kapitał obrotowy, fundusze unijne, wsparcie dla przedsiębiorców.

Nie milkną echa po ostatniej aferze grantowej w wielkopolsce. Nabór wniosków na bezzwrotne dotacje na kapitał obrotowy zakończył się tam w ekspresowym tempie. Pula 95 mln zł wyczerpała się zaś w minutę. Podejrzenia padły na atak botów, choć Prezes Wielkopolskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości uważa, że to przedsiębiorcy złożyli w jednym czasie tak wiele wniosków – “50 tys. osób złożyło wnioski w jednym czasie” – mówił na konferencji prasowej. Innego zdania są jednak przedsiębiorcy oraz sama firma oferująca usługi botów, która chwali się wynikami na swojej stronie internetowej.

Granty na kapitał obrotowy łódzkie

Za kilka dni, 3 września o godz: 10:00 rozpoczyna się nabór na bezzwrotne dotacje w łódzkim. Granty mogą otrzymać przedsiębiorcy, którzy w wyniku pandemii COVID-19 zanotowali 30 proc. spadek obrotów, a ich sytuacja ekonomiczna na dzień 31 grudnia 2019 r. była “dobra”. Oznacza to, że do konkursu o granty w łódzkim może zgłosić się kilkadziesiąt tysięcy przedsiębiorców.

Granty na kapitał obrotowy łódzkie. Przedsiębiorcy powalczą o 57 mln zł, a pojedyncza firma może otrzymać przeszło 160 tys. zł. Słowo, “powalczą”, jest tutaj kluczowe. Doświadczenie płynące z naborów w innych województw pokazuje, że granty na kapitał obrotowy są swoistym “wyścigiem o życie” dla wielu przedsiębiorców. Pytanie jednak, czy będą walczyć między sobą, czy z algorytmami takimi jak Snajper Dotacji, który ustrzelił dotacje w Wielkopolsce.

Z obserwacji redakcji Bizme wynika, że boty mogły zostać zaprzęgnięte do pracy nie tylko w woj. Wielkopolskim, ale także na Podkarpaciu i woj. lubelskim. W tym drugim, jak donosi Kurier Lubelski, pula przewidziana na granty rozeszła się w 4 sekundy. Pierwszy wniosek zaś anulowano z uwagi na przeciążenie serwerów. To wszystko spowodowało, że przedsiębiorcy z lubelskiego rozpoczęli protesty, a finalnie sprawa trafiła do prokuratury.

Granty na kapitał obrotowy łódzkie – oferty botów

Zaraz po “wybuchu” afery grantowej w Wielkopolsce redakcja Bizme.pl namierzyła firmę, która oferowała usługi polegające na ekspresowym składaniu wniosków o granty przez boty. Snajper Dotacji, w ciągu 30 sekund mógł złożyć nawet kilka tysięcy wniosków w imieniu przedsiębiorców. A skoro mamy pewność, że o granty walczyły boty, postanowiliśmy poszukać podobnych usług kierowanych do przedsiębiorców z łódzkiego.

Granty na kapitał obrotowy łódzkie – oferty botów. Po dogłębnym reaserchu internetu nie udało się jednak znaleźć ofert “botowania” grantów w łódzkim. Jedyną z oferowanych usług jest pomoc doradcy Urzędu Marszałkowskiego, o której pisaliśmy kilka dni temu.

Dołącz do nas na Facebook lub Twitter i wspieraj Bizme.pl swoją obecnością.

Czytaj także
Total
0
Reakcji