dotacje na kapitał obrotowy w łódzkim

Doradca Urzędu Marszałkowskiego “pomoże” uzyskać dotacje na kapitał obrotowy w łódzkim

Dotacje na kapitał obrotowy w łódzkim ruszają 3 września. Już teraz można skorzystać z usług “specjalistów”, którzy mają pomóc w uzyskaniu grantu. Jednym z nich jest doradca urzędu marszałkowskiego, który sam przez dwa lata oceniał wnioski. Wszystko, za “drobną opłatą”, ale za to z gwarancją.

Za kilka dni ruszają bezzwrotne dotacje na kapitał obrotowy w województwie łódzkim. Pula środków przewidziana na ten cel to przeszło 57 mln zł, a pojedynczy przedsiębiorca może otrzymać przeszło 160 tys. zł. Aby móc startować w naborze wniosków, firma w wyniku pandemii musiała utracić minimum 30 proc. przychodów i nie mogła znajdować się w trudnej sytuacji ekonomicznej na koniec 2019 r.

Walka o dotacje na kapitał obrotowy

Ostatni przeprowadzony nabór na dotacje na kapitał obrotowy odbył się w woj. wielkopolskim. Po 65 sekundach blisko 100 mln zł, dosłownie wyparowało. W niezwykle krótkim czasie przedsiębiorcy mieli złożyć ponad 50 tys wniosków. Teraz sprawą zajmuje się specjalna komisja powołana przez Marszałka. Padło bowiem podejrzenie, że za “zmasowany atak na dotacje” odpowiedzialne są boty. Te w imieniu przedsiębiorców składają wnioski w ułamkach sekund. Szerzej o botach łapiących dotacje pisaliśmy w artykule “Snajper Dotacji“.

Wielkopolska to nie jedyne województwo, w którym w niezwykle krótkim czasie złożono ogromną ilość wniosków. Podobna sytuacja miała miejsce np. w województwie lubelskim. Tam dosłownie stanęły serwery platformy i nabór został anulowany, co spotkało się z oburzeniem przedsiębiorców. Konkurs przeprowadzono powtórnie, ale niezadowoleni przedsiębiorcy protestują do dziś. Złożono w tej sprawie nawet zawiadomienie w prokuraturze.

W innych województwach, w których już przeprowadzono nabory wniosków na kapitał obrotowy, konkursy kończyły się zwykle w czasie nieprzekraczającym kilku godzin. Wszystko wynikiem ogromnego zainteresowania bezzwrotnym wsparciem dla przedsiębiorców oraz zasadą “kto pierwszy ten lepszy”. W przeciwieństwie bowiem do średnich firm, które miały 6 tygodni na składanie wniosków o dotacje, małe i mikro przedsiębiorstwa zasiadają przed komputerami punktualnie w godzinie rozpoczęcia naborów, a po chwili budżety przewidziane na pomoc, są już wyczerpane.

Dotacje na kapitał obrotowy w łódzkim ze wsparciem doradcy urzędu marszałkowskiego

W przypadku województwa łódzkiego nie namierzyliśmy póki co jeszcze żadnych ofert botów, czy snajperów dotacji. Wpadło nam jednak w oko pewne ogłoszenie, w którym doradca urzędu marszałkowskiego – jak sam o sobie pisze – specjalista z 9 letnim stażem w składaniu wniosków, za odpowiednią opłatą wypełni za nas wniosek o dotacje na kapitał obrotowy. Co ważne. Na poprawność uzupełnienia wniosku otrzymamy gwarancję!

Uwaga tylko u mnie pisemna gwarancja na poprawność przygotowanej przeze mnie dokumentacji lub rekompensata pieniężna!! U mnie tylko zyskasz!

– przekonuje w treści ogłoszenia specjalista oraz dodaje, że posiada bogate doświadczenie zarówno w przygotowywaniu wniosków na pozyskanie funduszy unijnych, ale także odpowiadał za rozpatrywanie wniosków o nie.

Mam bogate doświadczenie w przygotowaniu wniosków 9 lat przygotowywałem wnioski na pozyskanie funduszy z czego 2 lata sam pracowałem jako oceniający wnioski o dotacje z funduszy unijnych. Dzięki temu mam możliwość zaoferowania państwu kompleksowej i profesjonalnej pomocy co będzie gwarancja sukcesu w pozyskaniu dotacji.

Specjalista od dotacji, także tych na kapitał obrotowy informuje w ogłoszeniu, że jest także doradcą – “departamentu rozwoju obszarów wiejskich przy Urzędzie Marszałkowskim”. Co w połączeniu z bogatym doświadczeniem ma stanowić o gwarancji sukcesu w pozyskaniu dotacji.

Dzięki temu (doświadczeniu – przypis red.) mam możliwość zaoferowania państwu kompleksowej i profesjonalnej pomocy co będzie gwarancja sukcesu w pozyskaniu dotacji.

– kończy ogłoszenie specjalista z OLX.

Dotacje na kapitał obrotowy w łódzkim pisanie wniosków

Na pierwszy rzut oka ogłoszenie wydaje się niezwykle atrakcyjne dla wszystkich przedsiębiorców, którzy 3 września zasiądą do walki o dotacje na kapitał obrotowy w łódzkim. Gdy jednak weźmiemy pod uwagę pojedynek z botami, czy skalę zainteresowania wsparciem, a finalnie ekspresowym rozdysponowaniem środków, okazać się może, że zyska na tym jedynie specjalista. Nie będzie on bowiem w stanie wypełnić jednocześnie np. kilkudziesięciu wniosków o granty, dla wielu przedsiębiorców.

Na poprawność co prawda dostajemy gwarancję, ale gdy zmierzymy ją z zasadą “kto pierwszy ten lepszy” wynik będzie zdecydowanie oczywisty. Poprawny wniosek złożony po terminie nie równa się z tym złożonym osobiście nawet z błędami. Te bowiem możemy poprawić, gdy tylko się zakwalifikujemy.

Treść ogłoszenia specjalisty od dotacji, a przy okazji doradcy Urzędu marszałkowskiego dostępna jest na stronie OLX.

Dołącz do Prime News i wspieraj nas swoją obecnością. Facebook / Twitter.

Czytaj także
Total
0
Reakcji