dotacje na kapitał obrotowy łódzkie

Przedsiębiorcy z łódzkiego mogą już zakładać rękawice. Ruszają dotacje na kapitał obrotowy

Dotacje na kapitał obrotowy Łódzkie. Do dyspozycji przedsiębiorców będzie łącznie ponad 57 mln. Nabór wniosków ma ruszyć za tydzień i potrwa (teoretycznie) 4 dni. W praktyce zakończy się zapewne po kilku minutach. Przedsiębiorcy mogą już ćwiczyć refleks i rozgrzewać palce.

Temat dotacji na kapitał obrotowy nie schodzi z ust przedsiębiorców, odkąd Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej poinformowało o uruchomieniu programu. Za nabór wniosków dla średnich firm odpowiedzialna była Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. Te nie wykorzystały jednak nawet połowy przewidzianych na ten cel środków. W przypadku małych i mikro przedsiębiorców, konkursy organizowały samorządy województw, a pieniądze na dotacje pochodziły z resztek programów operacyjnych. To kończyło się różnie.

Dotacje na kapitał obrotowy łódzkie

O tym, że Marszałek woj. łódzkiego przeznaczy środki na dotacje na kapitał obrotowy wiadomo było już od pewnego czasu. W pierwszej fazie mówiono o 40 mln zł. Niedawno okazało się jednak, że będzie to przeszło 57 mln zł.

Nabór na dotacje na kapitał obrotowy w woj. łódzkim odbyć ma się 3 września br. Punktualnie o godzinie 10:00 mikro i mali przedsiębiorcy będą mogli rozpocząć składanie wniosków. Aby to zrobić należy wejść na stronę – tę stronę – i wypełnić stosowny wniosek. W ocenie Centrum Obsługi Przedsiębiorcy woj. łódzkiego, nabór wniosków ma trwać do 7 września 2020 r. Organizator zastrzega prawo do wcześniejszego zakończenia naboru, jeśli ilość złożonych wniosków przekroczy 130 proc. przewidzianej alokacji.

Z doświadczenia płynącego z innych województw wiadomo jednak, że nabór zakończy się zapewne w ciągu kilku minut. Tak też było np. w przypadku województwa lubelskiego (istny galimatias zakończony zgłoszeniem do prokuratury), czy wczorajszego naboru na dotacje na kapitał obrotowy w Wielkopolsce. Tam nabór trwał bowiem minutę! W tym czasie rozeszło się 97 mln, które samorząd wysupłał na wsparcie dla przedsiębiorców.

Dotacje na kapitał obrotowy łódzkie – dla kogo?

O dotacje na kapitał obrotowy w woj. łódzkim starać się mogą wszyscy mikro i mali przedsiębiorcy, którzy ucierpieli w wyniku pandemii COVID-19. Jednocześnie samorząd zastrzega, że – “w ramach naboru nie dopuszcza się realizacji projektów partnerskich w rozumieniu art. 33 ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014-2020 (ustawa wdrożeniowa)”. Pełne kryteria, które należy spełnić, aby móc starać się o dofinansowanie dostępne są tutaj.

Dotację na kapitał obrotowy przeznaczyć można m.in. na wynagrodzenia pracowników, opłacenie bieżących, ale także zaległych kosztów, czy zakup towarów handlowych. Maksymalna kwota, o którą starać się mogą przedsiębiorcy z woj. łódzkiego to 164 747,31 zł, a łączna pula środków przewidzianych na konkurs wynosi 57 304 000 zł.

Więcej informacji o konkursie “dotacje na kapitał obrotowy łódzkie” dostępnych jest na stronie RPO województwa. Redakcja Bizme trzyma kciuki za wszystkich przedsiębiorców, którzy 3 września będą brali udział w “walce o granty”. Liczymy, że uda się przynajmniej części z Was otrzymać realne wsparcie w tym trudnym dla przedsiębiorców czasie.

Dołącz do Bizme.pl na Facebook lub Twitter i wspieraj nas swoją obecnością.

Czytaj także
Total
0
Reakcji