granty na kapitał obrotowy wielkopolska

Minutę! Tyle trwał nabór wniosków na granty na kapitał obrotowy w Wielkopolsce

Granty na kapitał obrotowy Wielkopolska. Absurdalne, niemożliwe, ustawione – to tylko nieliczne określenia, którymi posługują się komentujący dzisiejszy nabór wniosków przedsiębiorcy z woj. wielkopolskiego. Ten rozpoczął się bowiem o godzi 9:00, a zakończył… minutę później. Oficjalnie: wyczerpano budżet programu.

Tematy w artykule: Granty, dotacje, dofinansowanie, afera grantowa.

Granty na kapitał obrotowy Wielkopolska

Granty na kapitał obrotowy w Wielkopolsce to nic innego, jak zapowiadane przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej popularne dotacje na kapitał obrotowy dla przedsiębiorców. Średnie firmy – o czym pisaliśmy już kilkukrotnie – o bezzwrotne wsparcie wnioskowały z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Mikro i małe oraz osoby samozatrudnione uzależnione zostały od “resztek” z Regionalnych Programów Operacyjnych. W niektórych województwach nabory wniosków zakończyły się w kilka godzin, w innych w kilkanaście minut. Do dziś rekordzistą było woj. lubelskie, gdzie nabór wniosków trwał 11 sekund.

Punktualnie o godzinie 9:01 padł jednak trudny do pobicia rekord prędkości. Przedsiębiorcy z Wielkopolski, “rozszarpali” 95 mln zł. w czasie nieprzekraczającym jednej minuty.

Granty na kapitał obrotowy – Wielkopolanie to demony prędkości?

Granty na kapitał obrotowy Wielkopolska. Start konkursu – zgodnie z założeniami – ruszyć miał punktualnie o godzinie 9:00 dnia 24 sierpnia. Tak też się stało. Przed komputerami zasiadły tysiące przedsiębiorców z regionu z nadzieją, że uda im się otrzymać bezzwrotne wsparcie. Czas start – pora powalczyć. Stop – nabór wstrzymany…

Dokładnie tak wyglądał dzisiejszy nabór na granty na kapitał obrotowy w Wielkopolsce. Przedsiębiorcy komentujący sprawę na profilu Wielkopolskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości – operatora konkursu – opisują to tak:

Link kliknięty 9:00:00 zgodnie z zegarem atomowym i brak środków? A znam przypadki osób, które zaryzykowały, kliknęły link kilka sekund przed 9:00 i środki otrzymane. To chyba niezgodne z zasadami przyznawania środków z programu. Mogą Państwo wytłumaczyć jak to możliwe?

– dopytuje jeden z właścicieli firm z wielkopolski.

O godz 9 i nawet nie jedna sekunda klik w link i mi odrzucono? to jest niemożliwe!.. jaka jest forma odwołania?

– dodaje inny.

Pieniądze rozdane z prędkością światła. Na Piekarach zagięła się czasoprzestrzeń..

– drwi z dzisiejszego naboru wniosków kolejny przedsiębiorca.

Granty na kapitał obrotowy w Wielkopolsce. Wielu przedsiębiorców nie kryje oburzenia i domaga się anulowania naboru oraz wyjaśnień.

Anulować nabór środków, który niby wyczerpał się w ułamek sekundy… powinny być kryteria spadku obrotów jasno podzielone np. o 50% spadek obrotów taka pula środków, o 75% spadek taka pula, o 100% inna pula…

– przekonuje jeden z użytkowników Facebooka, który na profilu WARP bierze udział w dyskusji.

Uważam, że nabór powinien zostać anulowany. Po 1 sekundzie nie było środków. Mam informację od około 50 przedsiębiorców – ta sama sytuacja u każdego. jak to jest możliwe, że alokacja została wyczerpana po 1 sekundzie od startu naboru?

– dodaje kolejny.

Pojawiły się także głosy zrozumienia dla ekspresowego naboru wniosków na granty na kapitał obrotowy w Wielkopolsce.

Ludzie kurcze czego wy oczekujecie – maksymalnie przy 1 zatrudnionym jest kasy na 5000 wniosków a jest wiele firm co ma ich kilkunastu. TO oczywiste, że na tak wielkie województwo kasa skończy się w 15-30 sekund

– przekonuje przedsiębiorca z Wielkopolski.

Całą dyskusję dotyczącą grantów na kapitał obrotowy w woj. wielkopolskim możecie śledzić na oficjalnym fanpage WARP.

O komentarz poprosiliśmy zarząd Wielkopolskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Do chwili publikacji, nie otrzymaliśmy jednak żadnej odpowiedzi. Możliwa zatem aktualizacja.

Granty na kapitał obrotowy w Wielkopolsce – komentarz WARP

W kilka godzin po tym, jak media opłynęła informacja o ekspresowo zakończonym naborze wniosków na granty na kapitał obrotowy w Wielkopolsce, WARP opublikowała komunikat, w którym podała pełne informacje dotyczące czasu oraz ilości złożonych wniosków, a tych wpłynęło łącznie ponad 50 tys!

Zgodnie z przedłożonymi informacjami:

Pierwszy wniosek serwer generatora zarejestrował o godzinie 9:00:00.017267. Ostatni wniosek w zarejestrowano o godzinie 09:01:04.971690 i tym samym zakończono nabór. (ostatni wniosek dla typu B zarejestrowano o godzinie 09:00:27.321448 ). W alokacji 110% wpłynęło 3 133 wniosków na łączną kwotę 103 752 517,3 PLN. Średnia wartość wniosku o grant to 33.116,03 PLN. W sumie grant otrzyma 2126 mikro przedsiębiorców, dla których FTE=1.

– czytamy na stronie Wielkopolskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Aktualizacja: O granty na kapitał obrotowy w Wielkopolsce walczyły boty – czytaj teraz.

Komentuj artykuł: Granty na kapitał obrotowy Wielkopolska w mediach społecznościowych. Dołącz do społeczności na Facebook / Twitter i wspieraj primenews.pl swoją obecnością

Czytaj także
Total
0
Reakcji