aktywne działalności gospodarcze w polsce

Mimo pandemii COVID-19 rośnie liczba aktywnych działalności gospodarczych

Czwarty miesiąc z rzędu rośnie liczna aktywnych działalności gospodarczych – informuje Ministerstwo Rozwoju. Aktualnie jest ich już ponad 2,54 mln. Od początku roku przybyło ich przeszło 80 tys.

Z danych zawartych w CEIDG wynika, że aktualny stan aktywnych działalności gospodarczych rośnie czwarty miesiąc z rzędu. W dniu 11 sierpnia było ich już 2,54 mln. W ocenie Ministerstwa Rozwoju jest to dowód na to, że polska gospodarka przechodzi przez pandemię koronawirusa “suchą stopą”.

Dane z CEIDG, jakie regularnie napływają do nas od połowy kwietnia, świadczą o tym, że wiele polskich firm radzi sobie z kryzysem wywołanym pandemią Covid-19. To również dowód na to, że już blisko 130 mld zł, które z Tarczy Antykryzysowej i Tarczy Finansowej PFR trafiły do polskich przedsiębiorców, stanowi dla nich realną pomoc i dowód na stosunkowo dobrą kondycję polskiej gospodarki.

– przekonuje wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

W rejestrze CIEDG codziennie aktualizowane są dane dotyczące m.in. zawieszenia działalności gospodarczej lub jej rejestracji. W opinii Ministerstwa Rozwoju dane z maja, czerwca i lipca potwierdzają optymistyczne informacje ostatnich tygodni kwietnia, w którym to odnotowano lekkie wzrosty wznawiania działalności gospodarczych.

W okresie od 1 stycznia 2019 r. do 11 marca 2020 r. liczba aktywnych działalności gospodarczych wzrosła z 2,4 mln do 2,47 mln. Za to w okresie 11 marca – 11 sierpnia 2020 r. liczba ta powiększyła się do 2,54 mln.

Ministerstwo dodaje także, że od początku roku liczba aktywnych działalności gospodarczych wzrosła o blisko 80 tys.

Dołącz do społeczności przedsiębiorców na Facebook lub Twitter.

Total
0
Reakcji