pożyczka płynnościowa lubuskie

BGK: Przedsiębiorcy z lubuskiego mogą starać się już o 200 tys. zł wsparcia

Pożyczka płynnościowa lubuskie. Przedsiębiorcy z województwa lubuskiego mogą starać się już o nieoprocentowane pożyczki płynnościowe – poinformował Bank Gospodarstwa Krajowego. Pojedyncza firma może wnioskować nawet o 200 tys. zł.

Pożyczki płynnościowe są dość dobrze odbieranym instrumentem finansowym w dobie panującej pandemii COVID-19. Bank Gospodarstwa Krajowego na podstawie tzw. Tarczy Antykryzysowej wdrożonej przez rząd, przeznacza na ten cel setki milionów złotych.

Pożyczki płynnościowe lubuskie

BGK poinformował właśnie o starcie naboru wniosków na pożyczki płynnościowe dla przedsiębiorców z województwa lubuskiego. Z nowej formy wsparcia mogą skorzystać firmy z sektora MŚP (małe, mikro i średnie), które odczuły negatywne skutki pandemii koronawirusa.

Wspólnie z Samorządem Województwa Lubuskiego wypracowaliśmy rozwiązanie, które pomoże mikro-, małym i średnim firmom utrzymać płynność finansową i wrócić do kondycji sprzed pandemii.

Nie przegap: Dopłaty do kredytów dostępne już w Pekao SA

– mówi Paweł Chorąży, dyrektor zarządzający pionem funduszy europejskich BGK i dodaje, że

(…) pożyczka płynnościowa jest konkretną odpowiedzią na przeciwdziałanie ekonomicznym skutkom pandemii. Firma może skorzystać z pożyczki na 6 lat do 200 tys. złotych i spłaca tylko raty kapitałowe

O wypracowanym w porozumieniu z BGK rozwiązaniu dla przedsiębiorców mówi także Elżbieta Polak – Marszałek Województwa Lubuskiego.

Naszą wspólną odpowiedzialnością jest wspieranie lokalnej społeczności i podejmowanie zdecydowanych działań w sferze społecznej i gospodarczej. Przygotowany pakiet antykryzysowy to ogromny wachlarz wsparcia regionu, a przedsiębiorcy są jego ważnym elementem. Tkwi w nich ogromny potencjał, dlatego bardzo zależy nam, żeby te firmy przetrwały kryzys i szybko odzyskały kondycję sprzed pandemii.

Pożyczka płynnościowa lubuskie – warunki

Dzięki pożyczce płynnościowej przedsiębiorcy z województwa lubuskiego mogą sfinansować bieżące koszty prowadzenia działalności, ale także wyrównać zaległości powstałe w czasie pandemii koronawirusa, takie jak wynagrodzenia pracowników, czy faktury od kontrahentów.

Pożyczkę płynnościową przeznaczyć można na:

  • wynagrodzenia pracowników i koszty personelu;
  • opłaty za czynsz lub najem lokalu;
  • zakup potrzebnego towaru, półproduktów;
  • zobowiązania publiczno-prawne (np. podatki US, składki ZUS);
  • zobowiązania handlowe;
  • bieżące raty kredytów, pożyczek, czy leasingu (jeśli środki nie pochodzą ze źródeł pomocy krajowej lub unijnej);
  • inne wydatki niezbędne do zapewnienia ciągłości firmy.

Co ważne, pożyczka płynnościowa jest nieoprocentowana. Oznacza to, że przedsiębiorca spłaca wyłącznie raty kapitałowe. Pożyczki są także pozbawione kosztów dodatkowych. Firmy mają także możliwość wnioskowania o karencję w spłacie kapitału oraz skorzystania z wakacji kredytowych.

Pożyczka płynnościowa lubuskie, kto może skorzystać?

Aby skorzystać z pożyczki płynnościowej, firmy z woj. lubuskiego muszą spełnić jednak pewne warunki. Jednym z nich jest potwierdzenie, iż firma nie nie znajdowała się w trudnej sytuacji ekonomicznej na dzień 31 grudnia 2019r. Nie może zatem posiadać zaległości składkowych, ani podatkowych za okres poprzedzający ten dzień. Przedsiębiorca musi także wykazać, że w związku z pandemią COVID-19 jego sytuacja pogorszyła się.

Wniosek o pożyczkę płynnościową należy złożyć w jednym z wymienionych na stronie Banku Gospodarstwa Krajowego instytucji finansujących. Dla ułatwienia link do jednej z nich – klik. Więcej informacji o pożyczce płynnościowej dla firm z lubuskiego dostępnych jest na stronie BGK.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do nas na Facebook lub Twitter i nie przegap żadnej informacji ważnej dla Twojej firmy.

Total
0
Reakcji