internacjonalizacja mśp

Nowe dofinansowanie dla firm z sektora MŚP. Do wzięcia nawet 800 tys. zł, ale tylko dla 5 województw

Temat: Dofinansowanie dla firm – Internacjonalizacja MŚP. Mikro, mali i średni przedsiębiorcy z pięciu województw, mogą od 4 sierpnia wnioskować o dofinansowanie na wprowadzenie na rynek zagraniczny polskiego produktu lub usługi. Łączny budżet przewidziany w ramach konkursu Internacjonalizacja MŚP to 50 mln zł.

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości poinformowała właśnie o przygotowaniu konkursu, w ramach którego firmy z sektora MŚP mogą wnioskować o dofinansowanie mające na celu wprowadzenie na nowe rynku zagraniczne polskich produktów lub usług.

Internacjonalizacja MŚP

Dofinansowanie dla firm w ramach konkursu Internacjonalizacja MŚP to program, dzięki któremu mikro, małe i średnie firmy z pięciu województw tzw. Polski Wschodniej mogą starać się o 800 tys zł. na wprowadzenie na rynek zagraniczny nowej usługi lub produktu.

Maksymalna kwota dofinansowania projektu to 550 tys. zł w przypadku, gdy MŚP wybierze rynek z Europejskiego Obszaru Gospodarczego lub Szwajcarii. Ci, którzy zdecydują się na co najmniej jeden rynek docelowy internacjonalizacji spoza tych regionów, mogą liczyć nawet na 800 tys. zł.

– mówi Arkadiusz Dewódzki, Dyrektor Departamentu Internacjonalizacji Przedsiębiorstw w PARP

Internacjonalizacja MŚP, czyli na co możemy przeznaczyć dofinansowanie?

Środki przeznaczone na dofinansowanie przedsiębiorcy z Polski Wschodniej mogą przeznaczyć na:

  • usługi doradcze, związane z opracowaniem i przygotowaniem do wdrożenia nowego modelu biznesowego;
  • usługi związane bezpośrednio z wdrożeniem nowego modelu biznesowego, w tym m.in. koszty materiałów reklamowych, szkoleń, tłumaczeń, testów
  • udział w międzynarodowych targach, wystawach lub misjach gospodarczych;
  • nabycia środków trwałych z wyłączeniem nieruchomości lub wartości niematerialnych i prawnych w związku z przygotowaniem do internacjonalizacji działalności.

Wkład własny w ramach konkursu Internacjonalizacja MŚP jest wymagany i wynosi 15% wnioskowanej kwoty. O dotację na sfinansowanie projektu umożliwiającego wprowadzenie na zagraniczny rynek co najmniej jednego produktu lub usługi mogą wnioskować wszystkie firmy z sektora MŚP, tj. mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa. Warunkiem jest jednak, aby swoją siedzibę miały w jednym z województw Polski Wschodniej: warmińsko-mazurskie, podlaskie, świętokrzyskie, lubelskie lub podkarpackie.

Nie przegap: Pożyczka płynnościowa BGK łatwiej dostępna dla dolnośląskich przedsiębiorców

Więcej informacji dotyczących dofinansowania w ramach Internacjonalizacji MŚP dostępnych jest na stronie PARP. Dołącz do nas na Facebook lub Twitter i bądź na bieżąco!

Total
0
Reakcji