pożyczka płynnościowa dolnośląskie

Pożyczka płynnościowa BGK łatwiej dostępna dla dolnośląskich przedsiębiorców

Pożyczka płynnościowa dolnośląskie. BGK wraz z samorządem Dolnego Śląska uruchomił pożyczki płynnościowe dla firm dotkniętych negatywnymi skutkami COVID-19. Pojedyncze przedsiębiorstwo może ubiegać się o 250 tys. zł.

Jednym z instrumentów pomocowych przygotowanych przez Bank Gospodarstwa Krajowego we współpracy z ministerswami są tzw. pożyczki płynnościowe dla przedsiębiorców. W ramach Dolnośląskiego Pakietu Funduszowego, firmy z regionu mogą starać się o łatwiejsze i preferencyjne finansowanie działalności.

Pożyczka płynnościowa dolnośląskie

Dolnośląska pożyczka płynnościowa to instrument mający na celu wsparcie firm z sektora MŚP, które przez pandemię koronawirusa, zmagają się z problemami finansowymi. Dzięki środkom unijnym, dolnośląskie firmy mogą wnioskować o preferencyjne wsparcie w czasach kryzysu.

– Dzięki współpracy z Samorządem Województwa Dolnośląskiego udało się uruchomić preferencyjne pożyczki płynnościowe dla dolnośląskich firm. To konkretne wsparcie, dzięki któremu przedsiębiorcy mają szansę utrzymać miejsca pracy i stanąć na nogi w tym trudnym czasie. Pożyczki są udzielane bez względu na branżę, więc może się o nie ubiegać każda firma zarejestrowana na Dolnym Śląsku – przekonuje Paweł Chorąży, dyrektor zarządzający pionem funduszy europejskich w Banku Gospodarstwa Krajowego.

Jak przekonuje marszałek województwa dolnośląskiego firmy z regionu chętnie korzystają z proponowanych rozwiązań, jednak do tej pory pożyczki miały na celu wsparcie firm w ramach projektów inwestycyjnych i rozwojowych. Uruchomiona właśnie pożyczka płynnościowa może być wykorzystana na zapewnienie płynności przedsiębiorców i ochronę miejsc pracy.

– Bardzo zależy nam, żeby firmy przetrwały kryzys i szybko odzyskały kondycję sprzed pandemii. Ze wsparcia oferowanego przez Dolnośląski Pakiet Gospodarczy skorzystało już kilkadziesiąt tysięcy firm. Jako samorząd regionu mocno wspieramy wszystkie obszary dotknięte pandemią koronawirusa – mówi marszałek Cezary Przybylski.

Pożyczki płynnościowe Dolny Śląsk

Pożyczkę płynnościową oferowaną w ramach Dolnośląskiego Pakietu Gospodarczego firmy mogą wykorzystać m.in. na:

  • wynagrodzenia pracowników (w tym także składowe należne ZUS, US),
  • opłaty za czynsz lub najem lokalu,
  • zakup towaru,
  • spłatę zobowiązań handlowych,
  • wydatki niezbędne do zapewnienia ciągłości działań firmy,
  • bieżące raty pożyczek, kredytów lub leasingu, które nie pochodzą z innych instrumentów wsparcia z Unii Europejskiej, pomocy krajowej lub zagranicznej.

Pożyczka płynnościowa dolnośląskie – warunki

Jak zapewnia samorząd województwa oraz Bank Gospodarstwa Krajowego, firmy z Dolnego Śląska mogą liczyć na preferencyjne warunki podczas ubiegania się o finansowanie ze środków unijnych. Są to m.in. pięcioletni okres spłaty, możliwość kilkukrotnego zawieszenia spłaty rat, karencja w spłacie, preferencyjne oprocentowanie oraz brak opłat za udzielenie i obsługę pożyczki.

Pożyczka płynnościowa Dolny Śląsk – instytucje

Wnioski można składać w działających w województwie dolnośląskim instytucjach finansujących, współpracujących z BGK. Są to:

  • Dolnośląski Park Innowacji i Nauki S.A.
  • Sudeckie Stowarzyszenie Inicjatyw Gospodarczych
  • Wrocławska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.
  • Karkonoska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.

Więcej informacji dotyczących pożyczek płynnościowych na Dolnym Śląsku dostępnych jest na stronie BGK. Chcesz być na bieżąco? Dołącz do nas na Facebook lub Twitter.

Total
0
Reakcji