wycena ekipa holding

JR Holding wycenia “Ekipę” na 144 mln – więcej niż niejedną spółkę z GPW

Ekipa Holding wyceniona została właśnie na circa 144 mln zł. To znacznie więcej, niż wartość niejednego podmiotu notowanego na warszawskim parkiecie. Szacunki te przekazał jej akcjonariusz – JR Holding, który wartość swoich akcji oszacował na 17 mln zł. 

Wycena założonej kilka miesięcy temu spółki Ekipa Holding przeprowadzona została przez jej akcjonariusza JR Holding – whikułu inwestycyjnego kontrolowanego przez Januarego Ciszewskiego. Wartość posiadanego przez JR Holding pakietu “Ekipy” ma wynosić około 17 mln zł. Spółka, której twarzą jest youtuber Friz nie weszła jeszcze na giełdę, a już wycenia się ją na kwotę wyższą niż kapitalizacja niejednego podmiotu z rynku głównego GPW.

Wycena Ekipa Holding na 144 mln zł

Wycenę Ekipa Holding – spółki związanej m.in. z youtuberem Frizem – przeprowadził jej akcjonariusz JR Holding, którego dwunastoprocentowy pakiet akcji miałby być wart nawet 17 mln zł. Tak przynajmniej wynika z ostatniego sprawozdania JR Holding. Ciszewski zainwestował w “Ekipę” w lutym br.

Ekipa Holding po wejściu na giełdę ma zamiar współpracować przy produkcji gier wideo. W tym celu Ekipa Holding rozpoczęła negocjacje z notowanym na warszawskim parkiecie studiem All In! Games wycenianego na 549 mln zł.

Za ostatni i najgłośniejszy jednocześnie medialnie sukces “Ekipy” uznać możemy Lody Ekipa, które wypuścił “Koral”. Lody okazały się dla obu firm strzałem w dziesiątkę – zimnych przekąsek potrafiło zabraknąć już w kilka godzin od pojawienia się w sklepach.

Wycena Ekipa Holding przeprowadzona przez jej akcjonariusza przewyższa blisko dwukrotnie kapitalizację np. Genomtec czy Mostostal Warszawa, których wartość aktualnie oscyluje w granicach 140 mln zł.

Nowy projekt Friza – “zostań influencerem”

Po wczorajszych doniesieniach o wycenie Ekipa Holdign nie opadły jeszcze emocje, a popularny youtuber już zachęca inwestorów do swojego nowego przedsięwzięcia. Nie zdradza, póki co szczegółów, ale z najnowszego filmu na YouTube możemy sądzić, że chodzi o stworzenie nowego programu.

– Zaczynamy pewien projekt. Nie mogę jeszcze zdradzić, jaki on będzie, ale możecie w nim wziąć udział wy. W skrócie – szukamy internetowych talentów, osób, które będą lub czują się już w tym jak ryba w wodzie. Jeśli czujesz, że sprawdzałbyś się jako influencer, to koniecznie wejdź w opis – zaprasza “Friz”.

Czytaj także
Total
1
Reakcji