Zbigniew Jagiełło rezygnuje z funkcji prezesa PKO BP

W przeddzień pierwszych ugód z frankowiczami PKO BP traci prezesa

PKO Bank Polski od kilku tygodni pracuje nad wdrożeniem masowych ugód z frankowiczami. Pierwsze z nich miałyby zostać zawarte na przełomie maja i czerwca. Tymczasem niespodziewanie stery banku puścił właśnie wieloletni prezes zarządu Zbigniew Jagiełło.

Zbigniew Jagiełło rezygnuje z funkcji prezesa PKO BP

We wtorkowym komunikacie PKO BP poinformował, że z funkcji prezesa zarządu ustąpił wieloletni prezes banku Zbigniew Jagiełło.

“Zarząd PKO Banku Polskiego informuje, że 11 maja 2021 r. Pan Zbigniew Jagiełło złożył ze skutkiem na datę przyszłą, tj. z upływem dnia zamknięcia Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia Banku zwołanego na dzień 7 czerwca 2021 r., rezygnację z funkcji Prezesa Zarządu Banku, jak również ze składu Zarządu Banku” – informuje dziś bank w komunikacie.

Jagiełło funkcję prezesa PKO BP pelnił od września 2009 roku. W tym czasie udało mu się przeprowadzić transformację banku, która pozwoliła na zyskanie pozycji lidera polskiej bankowości. Za rządów Jagiełły PKO BP trafił do listy najwyżej wycenianych spółek na warszawskim parkiecie.

Bank nie poinformował o przyczynach rezygnacji Zbigniewa Jagiełły z funkcji prezesa zarządu PKO BP. Wiadomo tylko, że jego kadencja wygaśnie z dniem 7 czerwca 2021 r.

Masowe ugody PKO BP z frankowiczami

Kilka tygodni temu PKO Bank Polski poinformował jako pierwszy bank w kraju, że jest gotów do zawarcia masowych ugód z klientami, którzy zaciągnęli kredyty hipoteczne we franku szwajcarskim. Na ten cel zarząd banku postanowił dokonać odpisu w kwocie 6,7 miliarda złotych.

Zgodnie z przekazanymi pod koniec kwietnia informacjami pierwsze ugody miałyby zostać zawarte już na przełomie maja i czerwca tego roku.

https://primenews.pl/biznes/banki/2021/04/29/pko-bp-ugody-z-frankowiczami-juz-od-czerwca/

Czytaj więcej o PKO BP

Czytaj także
Total
0
Reakcji