pepco giełda

Kupujesz w Pepco? Kupisz Pepco. Sieć idzie na giełdę (warszawską)

Potwierdziły się doniesienia Reutersa sprzed kilkunastu dni o zamiarze wejścia Pepco Group na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie. Wcześniej IPO planowane było na giełdzie w Londynie.

W połowie kwietnia br. Reuters agencja Reuters informowała, że Pepco Group – właściciel sieci sklepów Pepco – rozważa przeprowadzenie publicznej oferty w Warszawie lub Londynie. Sky News informowało w tym samym czasie, że wycena Pepco wynieść ma 4,5 mld euro (ok. 20,5 mld zł).

Dziś Pepco poinformowało już oficjalnie, że wybór padł na warszawski parkiet.

Pepco idzie na GPW. Wycena na ponad 20 mld zł

– Dzisiejsze ogłoszenie zamiaru przeprowadzenia oferty publicznej oraz dopuszczenia i wprowadzenia akcji Pepco do obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie wyznacza istotny etap dla Grupy – mówił Andy Bond, dyrektor generalny (CEO) Pepco Group, cytowany w komunikacie. Dodał także, że pozycja grupy zapewnia “silne podstawy dla długoterminowego rozwoju”.

Do Pepco Group należy około 3200 sklepów w 16 krajach. W Wielkiej Brytanii są to placówki działające pod marką Poundland.

Polska jest największym rynkiem południowoafrykańskiej grupy. Pod marką Pepco działa u nas około 1000 sklepów. Pierwszy z nich powstał w 2004 roku.

Wycena firmy sięga aktualnie 5 mld dolarów. Do dziś Pepco nie jest dostępne jednak online. Nie prowadzi bowiem sprzedaży internetowej.

Oferta publiczna Pepco na GPW miałaby być przeprowadzona jeszcze w tym roku. Kierowana będzie do klientów instytucjonalnych i indywidualnych. Obejmować ma sprzedaż także istniejących akcji.

Czyżby Pepco Group wzięło sobie do serca słowa Jarosława Gowina, który podczas 30. rocznicy inauguracyjnej sesji na GPW uznał, że warszawski parkiet ma wszelkie atuty, aby stać się finansowym centrum Europy środkowo-wschodniej?

W 2020 roku na GPW pierwszą ofertę publiczną przeprowadziło Allegro, którego wycena w dniu otwarcia wyniosła 44 mld zł.

Total
1
Reakcji