citibank wycofuje się z polski

Citibank wycofuje się z Polski w segmencie klientów detalicznych

Citibank (City Handlowy) wycofuje się z Polski – przynajmniej jeśli chodzi o klientów detalicznych. Prócz naszego kraju bank opuści także 12 innych m.in. Australię, Chiny czy Rosję. Związane jest to z “aktualizacją strategii Citigroup”.

Citibank wycofuje się z Polski

O sprawie donosi dziś m.in. Agencja Bloomberg, która powołując się na słowa Jane Fraser z Citigroup, informuje, że zgodnie z aktualizacją strategii Citigroup planuje się wyjście z segmentu detalicznego w 13 krajach Azji, Europy, Bliskiego Wschodu oraz Afryki. Decyzja ta podyktowana jest przede wszystkim chęcią koncentracji na segmencie klientów instytucjonalnych, dzięki którym Citi osiąga rekordowe w ostatnim czasie zyski.

W Polsce do Citigroup należy właśnie Citi Handlowy, który powstał po połączeniu Banku Handlowego w Warszawie – najstarszego banku komercyjnego i Citi Bank Poland.

W oddzielnym komunikacie Bank Handlowy – prowadzący działalność pod marką Citi Handlowy – nawiązując do informacji przekazanej przez Citigroup, poinformował, że zmiany te obejmą także bankowość detaliczną w Polsce.

Kilka tygodni temu dowiedzieliśmy się, że o kolejną kadencję prezesa zarządu Banku Handlowego nie będzie ubiegał się Sławomir Sikora, który stanowisko to pełnił od 2003 r. Nie wiadomo jednak, czy decyzja ta była związana z ewentualnymi planami Citigroup.

Prócz City z rynku detalicznego w Polsce zrezygnowały wcześniej m.in. Raiffeisen, Societe Generale, a także Nordea.

Czytaj także
Total
0
Reakcji