trzynasta emerytura 2021

Ruszyła wypłata trzynastek. Pierwsze emerytury na kontach już w prima aprilis

Ruszyła wypłata trzynastek – informuje dziś zarówno prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Gertruda Uścińska, jak i minister rodziny Marlena Maląg. Pierwsze wpływy na kontach emerytów i rencistów pojawić się powinny już w … prima aprilis.

Jak informuje minister Marlena Maląg łączna kwota przeznaczona na trzynaste emerytury wynieść ma 12,2 mld zł i jest adresowana do blisko 10 mln osób. Pierwsze wypłaty już ruszyły, więc u niektórych środki pojawić się mogą nawet w prima aprilis.

Ruszyła wypłata trzynastych emerytur

Jednorazowe dodatkowe świadczenie w wysokości 1250,88 zł ma trafić do 9,8 mln emerytów i rencistów, a także osób pobierających inne świadczenia.

Trzynastki planowo miały zostać wypłacone w kwietniu tego roku, jednak, jak poinformowała dziś Gertruda Uścińska, pierwsze wypłaty zostały zrealizowane już 31 marca. Oznacza to, że niektórzy uprawnieni otrzymają świadczenie już pierwszego kwietnia.

O szybkich wypłatach trzynastek mówiła dziś także minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. “Zgodnie z przyjętym harmonogramem ruszamy z wypłatami trzynastych emerytur. Pierwsze osoby dodatkowe świadczenia otrzymają już 1 kwietnia” – przekonuje szefowa resortu.

Ministerstwo Rodziny chce, aby przedsiębiorcy opłacali składki mimo zawieszenia działalności

Trzynasta emerytura jest wypłacana “z urzędu”. Świadczeniobiorcy nie muszą wykonywać żadnych czynności, aby otrzymać dodatkowe świadczenie.

Zgodnie z danymi z 2019 roku trzynastka kosztowała budżet państwa blisko 11 mld zł.

Bądź na bieżąco! Dołącz do społeczności na Facebook lub Twitter oraz włącz wiadomości Google News.

Czytaj także
Total
0
Reakcji