nowa aplikacja volkswagen bank

Volkswagen Bank udostępnił nową aplikację mobilną. Wygląda na to, że ma wszystko co niezbędne

Nowa aplikacja Volkswagen Bank jest już dostępna na smartfony i tablety. Dzięki niej możliwe będzie skorzystanie z tych samych funkcjonalności, które dotąd dostępne były wyłącznie w serwisie transakcyjnym.

Pandemia przyśpieszyła cyfryzację, a także rozwój sektora bankowego zarówno w Polsce, jak i na całym świecie. W ostatnich miesiącach możemy zauważyć, że banki wręcz prześcigają się w nowinkach technologicznych i co chwilę wdrażają nowe funkcjonalności oraz usprawniają i cyfryzują pewne procesy. A że bankowość mobilna wysuwa się na prowadzenie przed bankowość “desktopową”, to nie powinno nas dziwić, że aplikacje mobile są co chwile udoskonalane. W tym samym kierunku – w końcu – poszedł Volkswagen Bank. Właśnie pochwalił się nową aplikacją mobilną na smartfony i tablety.

Nie przegap: Aplikacje Getinu i Noble Bank w końcu dostępne dla najnowszych urządzeń Huawei

Nowa aplikacja mobilna Volkswagen Bank

Nowa aplikacja mobilna zastąpić ma dotychczasową VWFS Token Mobilny, która z mobilną bankowością na miarę XXI wieku, niewiele miała wspólnego. Aplikacja Volkswagen Bank pojawiła się już zarówno w Google Play, App Store oraz AppGallery. Zgodnie z informacjami, które przekazał właśnie Volkswagen Bank do bezproblemowego korzystania z apki wymagany jest minimum Android 6, a w przypadku Apple iOS 9 lub iOS 13.3 (tablety Apple).

Nowa aplikacja mobilna Volkswagen Bank ma oferować dostęp do tych funkcjonalności, które były dotychczas dostępne wyłącznie w serwisie transakcyjnym. Dzięki niej klienci banku mogą sprawdzić stan konta, zrealizować przelew lub autoryzować transakcje. Aplikacja Volkswagen Bank umożliwia także sprawdzenie stanu kredytów, założenie lokaty, złożenie wniosku, bądź sprawdzenie historii.

Pełna lista funkcji dostępnyc w nowej aplikacji mobilnej VB to:

 • Możliwość wykonywania przelewów za pomocą smartfona
 • Możliwość zakładania lokat
 • Możliwość wglądu do kredytów
 • Możliwość składania wniosków za pomocą aplikacji
 • Możliwość wyświetlania historii rachunków, wyciągów
 • Możliwość potwierdzania autoryzacji za pomocą aplikacji mobilnej(funkcjonalność działa tak, jak przy korzystaniu z VWFS Tokena Mobilnego)
 • Możliwość wyświetlania salda rachunku przed zalogowaniem do aplikacji, w postaci PLN lub %
 • Możliwość logowania za pomocą danych biometrycznych(w urządzeniach z androidem – za pomocą odcisku palca, w urządzeniach z iOS za pomocą Touch ID lub Face ID lub przy pomocy kodu PIN)

Usługi dostępne jedynie w systemie bankowości internetowej Volkswagen Bank:

 • zarządzanie uprawnieniami
 • zarządzanie ustawieniami importu i eksportu
 • zarządzanie urządzeniami autoryzującymi
 • dostęp do rejestru zdarzeń oraz historii logowań
 • zmiana hasła do logowania w wersji internetowej

Czytaj także: Aplikacja mBank Junior dostępna już na iOS i Android

Nowa aplikacja Volkswagen Bank pozwala także na personalizację ekranu głównego i dostosowanie do swoich potrzeb funkcjonalności oferowanych przez aplikację. Co istotne nowa aplikacja Volkswagen Bank wyposażona została także w opcję podglądu stanu środków bez konieczności logowania.

To z drugiej strony nie będzie zbyt czasochłonne, bo … aplikacja Volkswagen Bank daje jednocześnie możliwość skorzystania z biometrii. Tak! Aplikacja mobilna Volkswagen Bank posiada możliwość zalogowania się do niej poprzez Face ID lub Touch ID (twarz lub palec).

Bądź na bieżąco! Dołącz do nas na Facebook lub Twitter. Chcesz więcej? Przejdź do Prime News

Czytaj także
Total
0
Reakcji