fundusze zagraniczne mbank

mBank rusza z funduszami zagranicznymi dla klientów detalicznych

Fundusze zagraniczne mBank dostępne już dla klientów detalicznych. Jak przekonuje bank, cechuje je najniższy próg wejścia oraz niskie koszty zarządzania. Udostępnienie funduszy zagranicznych klientom detalicznym pozwoli na dywersyfikację ich portfeli inwestycyjnych.

Do grona krajowych funduszy, w które inwestować mogli klienci mBank, dołączyły właśnie fundusze zagraniczne. Bank przekonuje, że wyróżniają się one konkurencyjnymi opłatami za zarządzanie oraz niskim progiem wejścia. Ponoć najniższym na rynku.

Fundusze zagraniczne mBank

Supermarket Funduszy Inwestycyjnych mBank (SFI) oferował do tej pory możliwość lokowania kapitału wyłącznie w krajowe fundusze inwestycyjne (TFI). W połowie marca br. w Markecie pojawiło się jednak kilkadziesiąt zagraniczny funduszy trzech globalnych firm: Fidelity, Schroders, a także AllianceBernstein.

Czytaj także: Wiceprezes mBank: Odpisy na ryzyko kredytowe w 2021 będą wyższe niż przed pandemią

Aktualnie w SFI mBanku dostępnych jest 46 funduszy zarejestrowanych w Luksemburgu. mBank zaznacza, że połowa z nich to spółki akcyjne. Ponadto w ofercie mBank jest także 17 funduszy obligacji, 3 mieszane oraz dwa alternatywne.

Bank przekonuje, że fundusze luksemburskie cechuje przede wszystkim niższa opłata za zarządzanie (1,8 proc.), niż w przypadku funduszy krajowych, która wynosić może nawet 2,5 proc. Argumentem przemawiającym za bezpieczeństwo inwestycji jest zarządzanie funduszami zagranicznymi przez firmy o długoletniej historii, posiadających aktywa wielokrotnie wyższe niż polski rynek kapitałowy.

Bank dodaje także, że w przypadku funduszy zarządzanych przez AllianceBernstein, mBank jest w Polsce jedyną instytucją je oferującą. Teraz także dla klientów detalicznych.

– Chcemy, aby inwestycje w fundusze były jak najbardziej dostępne dla naszych klientów, tym bardziej, że w obliczu niskich stóp procentowych i relatywnie wysokiej inflacji, klienci szukają alternatywy dla tradycyjnych lokat. Nasza nowa oferta daje klientom mBanku jeszcze większe możliwości inwestycyjne, których podstawą będą wysokiej jakości produkty czołowych światowych firm zarządzających aktywami. W niedalekiej przyszłości szykujemy kolejne nowości, które wesprą naszych klientów i przybliżą im świat inwestycji – podkreśla Kamil Figlarek, manager w departamencie inwestycji mBanku.

Nie przegap: Rząd przedłuża wsparcie dla przedsiębiorców o kolejne tygodnie

Za inwestycją w fundusze zagraniczne mBank przemawiać ma także niski próg wejścia, który wynosi aktualnie zaledwie 1000 zł, a kolejne wpłaty do funduszy zaczynają się już od 500 zł. Inwestycja w fundusze zagraniczne mBank może odbyć się całkowicie online. Bank nie pobierze od klienta dodatkowo żadnych opłat za kupno i odkupienie.

W planach mBank jest także wprowadzenie niebawem do oferty SFI własnego Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych. W tym celu, w grudniu 2020 r. powołana została spółka celowa.

Bądź na bieżąco! Dołącz do nas na Facebook lub Twitter. Chcesz więcej? Przejdź do Prime News

Czytaj także
Total
0
Reakcji