zakaz posiadania kryptowalut indie

Ten kraj niebawem możne wprowadzić zakaz posiadania kryptowalut

Zakaz posiadania kryptowalut Indie – Prime News Biznes. Rząd Indii planuje opracowanie ustawy, zgodnie z którą nielegalne byłoby wprowadzanie do obiegu, handel, wydobycie, a nawet samo posiadanie kryptowalut takich jak Bitcoin czy Litecoin.

O planach indyjskiego rządu po raz pierwszy informowano już kilka miesięcy temu. Jak informuje jednak agencja Reuters, powołując się na słowa jednego z urzędników państwowych regulacja wydaje się być już przesądzona. Zakaz posiadania kryptowalut mógłby wejść nawet w ciągu kilku miesięcy, a minimalną możliwą karą byłaby grzywna.

Zakaz posiadania kryptowalut Indie

Przedmiotowa ustawa zakładałby wydobycie, wprowadzanie na rynek czy sam handel krytowalutami takimi, jak Bitcoin, który po osiągnięciu w weekend pułapu 62 tys. dolarów, spadł o blisko 5 tys. w poniedziałkowy poranek.

Rządowa regulacja wprowadziłaby także całkowity zakaz posiadania kryptowalut w Indiach, co byłoby pierwszym takim przypadkiem na świecie. Do tej pory tylko władze Chin zdecydowały się na mocne regulacje w tej kwestii, zakazując m.in. wydobycia czy handlu. Rząd nie zdecydował się jednak na wprowadzenie całkowitego zakazu posiadania elektronicznego pieniądza przez mieszkańców czy instytucje.

Czytaj także: Glapiński chce kupić 100 ton złota i zamierza ubiegać się o kolejną kadencję w NBP

Zgodnie z informacjami, które napływały do nas już w styczniu tego roku, władze Indii regulując kwestie kryptowalut chcą jednocześnie wprowadzić własną, oficjalną kryptowalutę, co potwierdził rozmówca agencji Reuters.

Urzędnik nie wskazał konkretnych kar, które miałyby być nakładane na posiadaczy kryptowalut, jednak coraz głośnie mówi się, że minimalną byłaby kara grzywny. Pojawiały się wcześniej jednak głosy, że w przypadku łamania zakazu np. handlu walutami elektronicznymi, mogłoby grozić nawet więzienie.

Jeśli zakaz posiadania kryptowalut wejdzie w życie, osoby oraz instytucje będące w ich posiadaniu, miałyby pół roku na ich spieniężenie. Wg. nieoficlanych szacunków ilość zaangażowanych w kryptowaluty środków mieszkańców Indii może kształtować się na poziomie 1,4 mld dol, a sam obrót nimi stale rośnie.

Czy zakaz posiadania kryptowalut zostanie przyjęty przez Indie? Wprowadzenie ustawy nie powinno być większym problemem, ponieważ rząd obecnego premiera Narendry Modi ma zdecydowaną większość w parlamencie.

Bądź na bieżąco! Dołącz do społeczności na Facebook lub Twitter oraz włącz wiadomości Google News.

Czytaj także
Total
0
Reakcji