Wkład własny w Santander Bank Polska

W Santander Bank kredyt hipoteczny możliwy już z 10 proc. wkładem własnym

Minimalny wkład własny w Santander Bank Polska dla nowych klientów obniżony do 10 proc. Wcześniej taka możliwość była dostępna wyłącznie dla aktywnych klientów banku. Aby móc skorzystać z oferty należy spełnić jednak kilka warunków. Prócz tego obniżone zostały marże pobierane przez bank.


Tematy w artykule: Santander Bank wkład własny, Santander Bank kredyt hipoteczny, Santander Bank marża kredyt hipoteczny, Wkład własny w Santander Bank Polska.


Wkład własny w wysokości 10 proc. wartości finansowanej nieruchomości w Santander Bank Polska dostępny był ostatnio wyłącznie dla obecnych klientów banku. Od 9 marca kredyt z LTV 90 proc. (wkład własny 10 proc.) dostępny jest jednak także dla nowych klientów.

– Dzięki podniesieniu dostępnego poziomu LTV kredytu dla nowych klientów, sfinansowanie zakupu nieruchomości będzie jeszcze bardziej dostępne. Dodatkowo klienci Santander Bank Polska mają możliwość skorzystania z niższej marży, a dzięki aktywnemu używaniu innych produktów banku mogą dodatkowo ją obniżyć – mówi Agnieszka Nachyła, menedżer ds. produktów hipotecznych w Santander Bank Polska.

Bank stawia jednak pewne warunki.

Kredyt hipoteczny. Wymagany wkład własny w Santander Bank obniżony do 10%

Wkład własny w Santander Bank Polska w wysokości 10 proc. wartości kredytowanej nieruchomości dla nowych klientów możliwy jest po spełnieniu warunków, które przedstawiamy poniżej.

Pierwszym z nich jest ustanowienie zabezpieczenia kredytu na finansowanej nieruchomości, tj. lokalu mieszkalnym lub domu jednorodzinnym w kwocie nie mniejszej niż 100 tys. zł.

Czytaj także: Przedsiębiorcy mogą już wnioskować o kredyt dla firm w aplikacji Santander mobile

Kolejnym warunkiem, który należy spełnić, aby móc wnioskować o kredyt hipoteczny w Santander Bank Polska z wpłatą własną 10 proc. jest lokalizacja nieruchomości. Bank zastrzega, że LTV 90 proc. możliwy jest w przypadku lokali mieszkalnych i domów położonych w “granicach administracyjnych miast wojewódzkich oraz powiatów bezpośrednio przyległych do miast wojewódzkich”.

Bank zaznacza jednocześnie, że warunki te nie dotyczą aktualnych klientów banku, którzy z 10-procentową wpłatą własną, mogą wnioskować o kredyt także w innych lokalizacjach. Dla nich możliwe jest także finansowanie budowy domu z wpłatą własną wynoszącą jedynie 10 proc.

Santander obniżył także wysokość pobieranej marży w przypadku kredytów hipotecznych. Ta uzależniona jest m.in. od wysokości wkładu własnego (wskaźnika LTV). Jak podkreśla bank, jej wysokość może zostać także obniżona poprzez aktywne korzystanie z innych produktów banku (np. karta kredytowa).

Bądź na bieżąco! Dołącz do nas na Facebook lub Twitter.

Czytaj także
Total
0
Reakcji