tarcza finansowa 2.0

Blisko 3 tys firm wnioskowało o wsparcie z Tarczy Finansowej 2.0 w Grupie BPS

W ramach Tarczy Finansowej 2.0 Polskiego Funduszu Rozwoju blisko 3 tys. wniosków złożono w Banku BPS oraz zrzeszonych w Grupie BPS Bankach Spółdzielczych. Łączna kwota wsparcia udzielonego przedsiębiorcom wyniosła prawie 450 mln zł.

Tematy w artykule. Tarcza Finansowa 2.0, Polski Fundusz Rozwoju, Grupa BPS, Bank BPS.

Grupa BPS, w której skład wchodzi m.in. Bank BPS oraz kilkaset współpracujących z Grupą Banków Spółdzielczych podsumowała ilość wniosków złożonych w ramach Tarczy Finansowej 2.0 przez przedsiębiorców. Nabór wniosków trwał od połowy stycznia 2021 r., a zakończył się z ostatnim dniem lutego br.

– Łącznie 298 Banków Spółdzielczych z Grupy BPS umożliwiło swoim klientom składanie wniosków o subwencje. Dzięki doskonałej współpracy w ramach Zrzeszenia było to możliwe zarówno w dużych, jak i mniejszych bankach – przekonuje Artur Adamczyk, Prezes Zarządu Banku Polskiej Spółdzielczości SA.

Ponad 50 proc. wszystkich złożonych przez przedsiębiorców wniosków wpłynęła już w pierwszych dwóch tygodniach od uruchomienia programi. Pierwszy z nich pojawił się już po 17 minutach.

Tarcza Finansowa 2.0 PFR w Grupie BPS

Jak informuje Grupa BPS, w tym czasie pozytywnie rozpatrzono 2 922 wnioski, a łączna kwota, która została wypłacona przedsiębiorcom przez Bank BPS i Banki Spółdzielcze zrzeszone w Grupie wyniosła prawie 450 mln zł.

Najwięcej wniosków wpłynęło od właścicieli restauracji, firm cateringowych i innych lokali gastronomicznych (36 proc.), hoteli i obiektów noclegowych oraz firm świadczących usługi transportu pasażerskiego.

Zgodnie z danymi Grupy BPS, prawie 40 proc. przedsiębiorców złożyło więcej niż jeden wniosek, a rekordzista wypełnił ich aż 16. Średnia kwota, o którą przyznawano w ramach Tarczy Finansowej PFR 2.0 w Grupie BPS to 137 tys. zł.

W pierwszej “edycji” tarczy Finansowej PFR udział wzięło 321 Banków Spółdzielczych zrzeszonych w Grupie BPS. O subwencje wnioskowało wtedy około 24 tys. firm, które złożyły wnioski na kwotę przekraczającą 3,6 mld zł.

Z danych przedłożonych przez Polski Fundusz Rozwoju wynika, że w ramach Tarczy Finansowej 2.0 wypłacono przedsiębiorcom łącznie ponad 6,6 mld zł, z czego do mikrofirm popłynęło 3,1 mld zł, a do MŚP 3,5 mld zł.

Bądź na bieżąco! Dołącz do nas na Facebook lub Twitter.

Czytaj także
Total
0
Reakcji