konto mbank e-dowod

Konto w mBanku otworzymy zdalnie przy użyciu e-dowodu osobistego

Od 11 marca osoby, które nie posiadają jeszcze konta osobistego w mBank mogą je założyć przy użyciu e-dowodu osobistego. Te wydawane są w Polsce dokładnie od dwóch lat, a ich ilośc sięgnęła właśnie 6 mln szt.

Pierwsze e-dowody osobiste wydane zostały w marciu 2019 roku. Aby potwierdzić tożsamość podczas wykonywania czynności, należy połączyć e-dowód z aplikacją eDO App, którą dostarcza Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych (PWPW).

Wg. najnowszych danych ilość e-dowodów przekroczyła już 6 mln, a z każdym miesiącem przybywa 250 tys. elektronicznych dokumentów tożsamości.

Konto w mBank założymy zdalnie przy użyciu e-dowodu

Zgodnie z informacjami przekazanymi dziś przez mBank, każdy właściciel elektronicznego dowodu osobistego, który ustalił do niego czterocyfrowy PIN, może otworzyć rachunek osobisty w mBank.

– Ten proces to alternatywa dla „konta na selfie”, które można łatwo założyć przez aplikację mobilną mBanku. Chcieliśmy, żeby klient miał tak samo zautomatyzowaną i prostą ścieżkę założenia rachunku, niezależnie od tego, w jakim kanale zawnioskuje – mówi Joanna Erdman, koordynująca projekt w mBanku.

Aby założyć konto w mBank przy użyciu e-dowodu niezbędne będą: telefon z NFC, aplikacja mobilna eDO App, 4-cyfrowy PIN do e-dowodu i oczywiście sam e-dowód.

Założenie rachunku możliwe jest na stronie banku (KLIK). Po uruchomieniu wniosku wystarczy przeklikać wszelkie niezbędne kroki, a następnie – po uprzednim wybraniu automatycznego pobrania danych z e-dowodu – zeskanować w eDO App widoczny we wniosku kod QR. Alternatywą do skanowania jest przepisanie numeru widocznego pod nim.

Gdy wykonamy powyższe koniecznym będzie przyłożyć tylną stronę telefonu do e-dowodu, aby system sczytał dane i jeśli wszystko przebiegnie pomyślnie, potwierdzić operację kodem PIN nadanym w urzędzie, w którym wydano dowód.

Po potwierdzeniu danych (tożsamości), dojdzie do zatwierdzenia umowy kodem SMS.

Nie masz jeszcze konta w mBank? Sprawdź, co możesz zyskać.

Bądź na bieżąco! Dołącz do nas na Facebook!

Czytaj także
Total
0
Reakcji