aplikacja mbank junior

Aplikacja mBank Junior dostępna już na iOS i Android

Aplikacja mBank Junior dostępna jest już na smartfony z systemem iOS oraz Android. Dzięki niej małoletni mogą sprawdzić stan konta oraz historię rachunku. Niezbędne jest jednak posiadanie odpowiedniego rachunku – “Junior” rzecz jasna.

W lutym 2020 roku mBank udostępnił dla dzieci poniżej 13 roku życia rachunek bieżący Junior. Aby go otworzyć, rodzić dziecka musi być klientem mBank. W październiku tego samego roku bank zapowiadał, że w planach jest aplikacja mobilna, która pozwoli zarówno rodzicowi, jak i dziecku kontrolowanie salda i umożliwi dostęp do historii rachunku.

Aplikacja mBank Junior

W pierwszych dniach marca 2021 r., czyli w nieco ponad rok od uruchomienia pierwszych rachunków Junior mBank poinformował o wdrożeniu aplikacji mobilnej dla konta Junior. Jej premiera poprzedzona była odpowiednimi testami i konsultacjami z rodzicami. Dzięki temu mBank mógł postawić początkowo na najważniejsze funkcje w aplikacji.

Sprawdź także: Limit płatności bez PIN w Wielkiej Brytanii znów podniesiony. I to znacznie

– Podczas badań nad rozwojem aplikacji, rodzice zgłaszali nam przede wszystkim te dwie potrzeby. Zwracali uwagę, że to dla nich i dla dzieci bardzo istotne, żeby móc sprawdzić stan konta. Inne funkcje nie miały takiego znaczenia, dlatego na premierę aplikacji wybraliśmy dwie najbardziej kluczowe, choć chcemy dalej słuchać klientów i rozwijać aplikację – mówi Agnieszka Ciszewska, odpowiedzialna za rachunek Junior i aplikację.

aplikacja mbank junior

Aby skorzystać z rozwiązania oferowanego przez bank, rodzić musi mieć zainstalowaną aplikację mobilną mBank na swoim telefonie, która będzie niezbędna do aktywacji aplikacji mBank Junior. Dostęp do niej – podobnie, jak w przypadku standardowej aplikacji – zabezpieczony jest numerem PIN.

Aplikacja mBank Junior dostępna będzie na dwóch najpopularniejszych systemach: Android oraz iOS.

Jak informuje mBank, 80 proc. rachunków Junior założyli rodzice, dla których mBank jest głównym bankiem. Prawie 90 proc. rachunków to konta dla dzieci w wieku szkolnym – między 7. a 13. rokiem życia.

Bądź na bieżąco! Dołącz do nas na Facebook!

Czytaj także
Total
0
Reakcji