aplikacja iko nagroda

Aplikacja IKO PKO BP z Nagrodą Specjalną Internautów w Mobile Trends Awards

Aplikacja IKO PKO Banku Polskiego została doceniona przez przeszło 17 tys. użytkowników, co pozwoliło jej na otrzymanie Nagrody Specjalnej Internautów w 10. edycji konkursu Mobile Trends Awards.

Konkurs Mobile Trends Awards jest ClickMaster Polska. W skład kapituły konkursowej wchodzą eksperci związani z branżą mobile. Produkty instytucji oceniane są za: perfekcję, dostosowanie się do potrzeb użytkowników, innowacyjność oraz rozpoznawalność. Nagrody w konkursie Mobile Trends Awards przyznają także internauci – jedną z takich nagród otrzymał właśnie PKO BP, a dokładniej aplikacja IKO.

– Aplikacja mobilna IKO zapewnia klientom PKO Banku Polskiego nie tylko szybki i wygodny dostęp do operacji bankowych, ale daje też wiele praktycznych, przydatnych na co dzień możliwości jak np. opłacenie parkowania, czy zakup biletów komunikacji miejskiej. IKO wyróżnia też interface, który odpowiada potrzebom użytkowników i jest zgodny z najlepszymi praktykami. Nie tylko statystyki, ale i wyniki głosowania potwierdzają, że korzystanie z aplikacji IKO daje jej użytkownikom satysfakcję.

– mówi Michał Macierzyński, z PKO Banku Polskiego.

Aplikacja IKO PKO Banku Polskiego

Jak informuje bank aplikacja IKO pobrana i aktywowana została już przeszło 5 mln razy. Tylko w zeszłym roku klienci logowali się do niej blisko 1,2 mln razy, a liczba transakcji osiągnęła kwotę 3,8 mld zł, co stanowi wzrost o 46 proc rdr.

Zgodnie z danymi przekazanymi przez bank, użytkownik aplikacji – klient PKO BP – do IKO loguje się średnio 311 w ciągu roku (dane za 2020 r.).

Czytaj także: Aplikacja Santander mobile umożliwia wykonanie przelewu z innego banku

Z kanałów zdalnych PKO BP korzysta już 75 proc. klientów banku, a pandemia COVID-19 tylko przyśpieszyła i tak rosnący od lat trend bankowości elektronicznej. W ostatnim czasie PKO BP wdrożyło w IKO m.in. takie rozwiązania jak Asystent Głosowy, dzięki któremu za pomocą poleceń mówionych można zlecić zmianę limitu karty, wykonać przelew, zlecić doładowanie telefonu lub zapłacić BLIKIEM.

Do wdrożonych rozwiązań dodać można także możliwość założenia konta na selfie, złożenie wniosku o założenie konta firmowego z jednoczesną rejestracją działalności w CEIDG. IKO pozwala także na płatność za przejazd autostradą bez konieczności zatrzymywania się na bramkach, a także wgląd do kont innych banków.

Warto dodać, że nie jest to pierwsza nagroda, którą PKO BP odbiera za aplikację IKO. W 2019 oraz 2018 roku apka doceniona została m.in. w rankingu Retail Banker International, który obejmuje 100 aplikacji banków z całego świata. Uplasowała się wtedy na pierwszym miejscu. W 2020 roku aplikacja IKO otrzymała także tytuł najlepszej aplikacji w Polsce w konkursie „Najlepsze polskie produkty Digital Payments 2018 roku”.

Bądź na bieżąco! Dołącz do nas na Facebook!

Czytaj także
Total
0
Reakcji