orange bank

Orange Bank na dużym minusie. Firma przynosi straty, a Orange szuka inwestora

Powołany w 2017 roku, a działający w Hiszpanii i Francji Orange Bank trzeci rok z rzędu przynosi straty. Właściciel – firma telekomunikacyjna Orange – poszukuje inwestora, który “wesprze bank w dalszym rozwoju”. 

„Jesteśmy przekonani, że istnieją znaczące synergie między światem bankowym a światem telekomunikacji” powiedział w rozmowie z Les Echos prezes Orange Stéphane Richar informując jednocześnie, że Orange poszukuje inwestora z odpowiednią wiedzą i aktywami, dzięki którym będzie mógł wesprzeć Orange Bank w dalszej ekspansji.

Orange Bank poszukuje inwestora. Firma od początku notuje straty

Zgodnie z informacjami, na które powołuje się francuski dziennik biznesowy Les Echos największa sieć telekomunikacyjna we Francji, a jednocześnie właściciel telekomu Orange Bank, przyjmując inwestora, może stracić w ten sposób pakiet kontrolny. Orange ma aktualnie 78 proc. akcji banku. Pozostałe 22 proc. jest w rękach francuskiego ubezpieczyciela Groupama Banque.

Orange Bank powstał w 2017 roku. Prezez Orange Stéphane Richard informował wtedy, że bank będzie “strategicznym krokiem w kierunku dywersyfikacji strumieni przychodów dla grupy, która zmaga się z silną konkurencją ze strony rywali we Francji i Hiszpanii, na dwóch największych rynkach”.

Orange Bank od początku miał być wyłącznie bankiem online bez własnych placówek czy oddziałów.

W planach Orange Bank były 2 miliony klientów w dziesięć lat od uruchomienia i 500 milionów euro dochodu netto z bankowości internetowej w Europie do 2023 r.

Aktualnie jednak straty Orange Bank od 2017 roku sięgają już – ponad pół miliarda euro. Z najnowszego bilansu wynika także, że dochód Orange Bank wyniósł 79 mln euro, a ilość klientów oscyluje w granicach 1,2 mln.

Bądź na bieżąco! Dołącz do nas na Facebook!

Total
0
Reakcji