masowe zwolnienia w pekao

Szykują się masowe zwolnienia w Pekao

Masowe zwolnienia w Pekao. Bank planuje wdrożenie procesu restrukturyzacji zatrudnienia, o czym właśnie poinformował związki zawodowe. W planach banku jest zwolnienie nie więcej niż 1110 osób oraz zmiana warunków zatrudnienia 1250 pracowników.

Bank informuje jednocześnie, że na potrzeby restrukturyzacji zatrudnienia przygotował pakiet ochronny dla osób objętych procesem oraz przystępuje do negocjacji ze stroną społeczną.

Masowe zwolnienia w Pekao

Zwolnienia w Pekao objąć mają nie więcej niż 1110 osób. Kolejnym 1250 pracownikom mają zostać zaproponowane zamienione warunki zatrudnienia.

Planowana przez Pekao restrukturyzacja jest efektem przyśpieszonej digitalizacji sektora bankowego w Polsce i na świecie. Jak zaznaczono w opublikowanym właśnie komunikacie dotyczącym restrukturyzacji “cyfryzacja usług znacząco przyspieszyła w obliczu pandemii COVID-19, a liczba klientów aktywnie korzystających z bankowości mobilnej Pekao przekroczyła na koniec 2020 r. 2 mln osób. To znacząco ogranicza liczbę klientów korzystających z tradycyjnych oddziałów i placówek, dlatego niezbędne jest kontynuowanie ewolucji modelu biznesowego w kierunku dalszej cyfryzacji produktów i usług”.

Restrukturyzacja zatrudnienia w Pekao ma zwiększyć konkurencyjność banku

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez bank, masowe zwolnienia oraz ogólna restrukturyzacja zatrudnienia w banku mają wzmocnić konkurencyjność Pekao w sektorze bankowym.

Czytaj także: KNF: Jeśli banki nie pójdą na masowe ugody z frankowiczami mogą stracić nawet 234 mld zł

Rozpoczęcie konsultacji społecznych prowadzić ma do osiągnięcia porozumienia w kwestii liczby zwalnianych osób i zakresu zwolnień oraz czasu, w jakim będą zrealizowane. Konsultacje mają także doprowadzić do ustalenia warunków pakietu świadczeń gwarantowanych w ramach odpraw dla pracowników objętych restrukturyzacją.

Bank podkreśla, że negocjacje mają odbywać się zgodnie z ustawą z dnia 13 marca 2003 r. o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników. Rozmowy potrwać mają do 23 marca br.

Bądź na bieżąco! Dołącz do nas na Facebook!

Czytaj także
Total
0
Reakcji