alicja żyła ing lease

Alicja Żyła prezesem ING Lease Polska Sp. z o.o.

Alicja Żyła nowym Prezesem ING Lease polska Sp. z o.o. Z dniem 1 marca 2021 roku funkcję Prezesa Zarządu spółki ING Lease Polska objęła Alicja Żyła – związana z Grupą ING od 25 lat. 

26 lutego 2021 roku Rada Nadzorcza ING Lease Polska Sp. z o.o podjęła uchwałę nominującą Alicję Żyłę na Prezesa Zarządu Spółki. Nowa Prezes z Grupą ING związana jest od 25 lat. Od 2018 r. pełniła funkcję Wiceprezes Zarządu ING Lease Polska Sp. z o.o. nadzorując Produkty i Procesy, IT, Operacje oraz Finanse.

– Odpowiadając na dynamiczny wzrost liczby transakcji leasingowych, przeprowadziła zmiany w modelu operacyjnym oraz zainicjowała szereg zmian procesowych i technologicznych, przyczyniając się do znaczącego przyspieszenia cyfryzacji procesów leasingowych. Od lipca 2020 Alicja Żyła pełniła także dodatkową rolę w banku, wspierając Zarząd Banku w obszarze KYC. – napisano w komunikacie spółki ING Lease Polska Sp. z o.o.

Alicja Żyła – Nowa Prezes ING Lease Polska Sp. z o.o.

Alicja Żyła z ING związana jest już od 25 lat. Początki kariery sięgają ING Banku Śląskiego, gdzie pracowała w dziale HR. W latach 1998-2008 pełniła kluczowe funkcje w Pionie Bankowości Detalicznej, z czego w latach 2006-2008 obejmowała stanowisko Dyrektora Detalicznych Produktów Depozytowych. W latach 2008-2018 była odpowiedzialna za obszar Operacji na stanowisku Dyrektora Banku.

Czytaj także: Nowy prezes zarządu Banku Ochrony Środowiska

Nadzorowała szereg projektów związanych z robotyzacją oraz elektronicznym obiegiem dokumentów, procesów obsługi kart i gotówki. Była odpowiedzialna za modernizację infrastruktury obsługi płatności oraz monitoringu i windykacji kredytów. Alicja Żyła – nowa Prezes ING Lease Polska Sp. z o.o. brała także udział w wielu inicjatywach i projektach w Grupie ING. Spółka podkreśla, że nowa Prezes wniosła ogromny wkład w zbudowanie systemu zarządzania operacyjnego Grupy.

Funkcję Prezesa Zarządu ING Lease Polska Sp. z o.o. Alicja Żyła objęła z dniem 1 marca 2021 r.

Bądź na bieżąco! Dołącz do nas na Facebook!

Czytaj także
Total
0
Reakcji