kościński wyciągnijmy gotówkę spod materaca

Apel ministra finansów: Wyciągnijmy gotówkę spod materacy i zacznijmy wydawać

Minister Finansów Tadeusz Kościński na antenie polskiego radia zaapelował do narodu, aby ten wyciągnął pieniądze “spod materacy” i rzucił się w wir zakupów. Dodał także, że gotówka nic nie wnosi do gospodarki i jest dla niej kosztem, więc Polacy powinni przeznaczyć ją na inwestycje i konsumpcję. No, a przynajmniej włożyli ją do banków.

Minister finansów Tadeusz Kościński zachęca do wydawania, a nie trzymania pieniędzy “na czarną godzinę”. Podczas rozmowy na antenie radiowej Jedynki Tadeusz Kościński zaapelował, aby Polacy nie trzymali pieniędzy pod materacami, tylko zaczęli przeznaczać je na konsumpcję.

Tadeusz Kościński: wyciągnijmy gotówkę spod materaca

– Zachęcam wszystkich, aby wyciągnąć tę gotówkę spod materaca i włożyć do banku – stwierdził w programie “Sygnały Dnia” Tadeusz Kościński, minister Finansów w rządzie Prawa i Sprawiedliwości. Dodał także, że “gotówka nie wnosi nic do polskiej gospodarki, jest kosztem”, a dzięki włożeniu jej do banku, będzie przynajmniej dostępna w systemie, dzięki czemu banki będą mogły udzielać kredytów i rozkręcać gospodarkę.

Kościński wspomniał także, że zdaje sobie sprawę z tego, że recesja wywołana pandemią może sprawiać, iż Polacy niechętnie będą podejmowali decyzje dotyczące finansów, jednak – na co wskazał – spadek PKB w drugim kwartale 2020 r. wyniósł 8-9 proc., ale już za cały 2020 rok może wynieść mniej niż 3 proc.

– Nie jest tak źle, ludzie nie tracą pracy. Zacznijmy te pieniądze wyciągać, używać na konsumpcję i inwestycje, o to nam chodzi, aby popierać takie działania – podsumował Tadeusz Kościński.

Cytowany zaś przez swój resort na twitterowym profilu przekonywał, że to nie dług jest najważniejszy, a poziom bezrobocia. Bo gdy ludzie mają pracę, to pieniądze wydają, płacą podatki, a gospodarka rośnie i dzięki temu ten dług można spłacać.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Dołącz także do społeczności na Facebook lub Twitter i wspieraj nas swoją obecnością.

Czytaj także
Total
0
Reakcji