kurs bitcoin

Potężne wahania Bitcoin. Kurs poleciał o 20 proc. w ciągu weekendu

Kurs Bitcoin z ogromnymi wahaniami. W ciągu weekendu najpopularniejsza waluta straciła ponad 20 proc. Tylko ostatnia doba dała nazbyt entuzjastycznie nastawionym inwestorom blisko 9 tys. dolarów straty (/1BTC). – W tej spekulacji rządzi tylko popyt vs podaż, emocje i algorytm – pisze Paweł Borys szef PFR i zaleca ostrożność.

W ostatnim czasie Bitcoin, a także inne kryptowaluty rosły nieprzerwanie od przeszło miesiąca. Ostatnie dni pokazują jednak, że entuzjazm inwestorów w alternatywne rynki może być mocno przesadzony. 8 stycznia kurs Bitcoin wystrzelił do niespotykanego dotąd poziomu blisko 42 tys. dolarów. Na szczycie utrzymywał się przez weekend, by w poniedziałek zanurkować osiągając cenę na poziomie 33 tys. dolarów.

kurs bitcoin

Do ostrożności podczas inwestowania w Bitcoin zachęcał w zeszłym tygodniu Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju. – Od kilku lat uważam to samo. Bitcoin jest warto 0 lub 100 000 USD, bo to cyfrowy tulipan (patrz Holandia 1636). W tej spekulacji rządzi tylko popyt vs podaż, emocje i algorytm. Polecam ostrożność – pisał na Twitterze szef PFR.

Inaczej o wahaniach Bitcoin mówił niedawno inwestor Ben Miller, wg. którego – zmienność to cena, jaką płacisz za wyniki, a następnie dodał, że w jego ocenie Bitcoin powinien wzrosnąć o 50% do 100% w ciągu najbliższych 12 do 18 miesięcy. – Gdyby ktoś zapytał mnie czy bardziej prawdopodobny jest wzrost powyżej czy poniżej 100% to powiedziałbym, że większa szansa jest na jeszcze wyższe prognozy – dodał Bill Miller cytowany przez Comparic.

Także niektórzy ekonomiści uważają, że Bitcoin będzie wciąż rósł. W ocenie Toma Fitzpatricka z Citibank, kurs Bitcoin może wzrosnąć do 318 tys. dolarów pod koniec 2021 r.

Od redakcji: Inwestycja w jakiekolwiek instrumenty finansowe, obligacje, akcje, kryptowaluty, etc. wiąże się z ryzykiem. To ryzyko znacznie wzrasta, gdy kurs rośnie zbyt szybko. Inwestycja znacznych środków finansowych, bez dużego zaplecza na potrzeby ewentualnych, często silnych spadków może prowadzić do szybkiej straty pieniędzy. Na rynkach grają potężni inwestorzy obracający miliardami dolarów, którzy spokojnie obserwują wahania i czekają na dalsze wzrosty lub zmieniają taktykę i grają na spadek. Zwykle traci najmniejszy inwestor. Ten, który nie jest w stanie wytrzymać ciśnienia związanego z nagłymi spadkami wartości. Jako redakcja Prime News bezwzględnie zalecamy ostrożność podczas inwestycji. Zwłaszcza w akcje firm technologicznych oraz kryptowaluty, a także wszystkie intrumenty, które są “wyjątkowo atrakcyjne”.

Aktualny kurs Bitcoin

Bądź na bieżąco! Dołącz do społeczności przedsiębiorców na Facebook lub Twitter i wspieraj nas swoją obecnością.

Czytaj także
Total
0
Reakcji