dofinansowanie na wymianę pieca warszawa

Ostatnie chwile na złożenie wniosku o dotację na wymianę kopciucha

Tylko do końca br. Warszawiacy mogą składać wnioski o 100 proc. dofinansowanie na wymianę pieców. Kopciuchy zniknąć muszą do końca 2022 r., warto się zatem pośpieszyć i złożyć wniosek choćby dziś. Od nowego roku dotacja będzie znacznie niższa.

Dofinansowanie na wymianę pieca Warszawa

Mieszkańcy Warszawy sukcesywnie wymieniają stare piece na nowe źródła ogrzewania. Dzięki nowemu programowi dotacyjnemu wymiana pieca nie musi wiązać się z inwestycjami. Mieszkańcy mają możliwość otrzymania 100 proc. dofinansowania na wymianę kopciuchów. Jak informuje stołeczny ratusz, w ramach tego programu zostało złożonych już 1601 wniosków o wymianę źródła ogrzewania. Najwięcej wniosków wpłynęło z dzielnic: Wawer (520), Białołęka (306), Rembertów (169), Wesoła (142), Targówek (109).

– Pomagamy warszawiakom, którzy mają obowiązek zlikwidować tzw. kopciuchy do końca 2022 r. Wiemy, że jest to inwestycja, dlatego dofinansowujemy instalację ekologicznych źródeł ogrzewania. Teraz mieszkańcy mogą uzyskać nawet do 100 procent pokrycia kosztów wymiany – mówi Justyna Glusman, dyrektor koordynator ds. zrównoważonego rozwoju i zieleni m.st. Warszawy.

Dotacja na wymianę pieca Warszawa. Gdzie złożyć wniosek?

Aby otrzymać dofinansowanie pokrywające nawet 100 proc. kosztów inwestycji związanej z wymianą kopciucha, mieszkańcy Warszawy muszą się śpieszyć. Na złożenie wniosku zostało bowiem już tylko kilkanaście dni. Jeśli wniosek zostanie złożony po tym terminie, dofinansowanie obejmie już tylko 90 proc. inwestycji. Jeśli zdecydujemy się na złożenie wniosku dopiero w roku 2022, kwota dofinansowania obejmie już jedynie 70 proc. wydatków kwalifikowanych.

Wnioski o dofinansowanie na wymianę pieca mieszkańcy Warszawy mogą składać bez wychodzenia z domu. W ramach programu antysmogowego wniosek o dofinansowanie wymiany kotłów, palenisk na paliwo stałe albo olej opałowy przesłać można do Biura Ochrony Powietrza i Polityki Klimatycznej na trzy sposoby:

  • mailowo – wypełniony formularz należy zeskanować i przesłać na adres bopipk@um.warszawa.pl,
  • telefonicznie – dzwoniąc pod numer 22 325 96 06 w godz. 8.00-16.00. Dyżurujący specjaliści odpowiedzą na pytania i wypełnią papierowy wniosek na podstawie danych, które zostaną podyktowane. Wniosek będzie można uzupełnić i podpisać w późniejszym terminie.
  • korespondencyjnie – można przesłać wypełniony wniosek w wersji papierowej na adres: Urząd m.st. Warszawa, Biuro Ochrony Powietrza i Polityki Klimatycznej, ul. Kredytowa 3, 00-056 Warszawa.

Ratusz przypomina także, że mieszkańcy, którzy zdecydują się na wymianę kopciucha, mogą także otrzymać dotacje na odnawialne źródła energii, takie jak kolektory słoneczne, turbiny wiatrowe, czy instalacje fotowoltaiczne.

Dołącz do społeczności i wspieraj nas swoją obecnością.

Czytaj także
Total
0
Reakcji