pożyczka płynnościowa pekao sapekao

Pekao SA obsłuży pożyczki płynnościowe dla przedsiębiorców z trzech województw

Pekao SA w dniu 29 września podpisał z Bankiem Gospodarstwa Krajowego umowę na obsługę pożyczek płynnościowych POIR dla przedsiębiorców z województw dolnośląskiego, opolskiego i mazowieckiego. Nabór wniosków rozpocznie się już 5 października.

Pożyczka płynnościowa POIR w Pekao SA

W ramach trzeciego konkursu, na który Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej przeznaczyło łącznie 1,1 mld zł z funduszy unijnych, Bank Gospodarstwa Krajowego zawarł z Pekao SA umowę, na podstawie której Pekao udzieli przedsiębiorcom z trzech województw nieoprocentowanych pożyczek płynnościowych.

Tym samym Bank Pekao SA będzie czwartą z wytypowanych dotąd przez BGK instytucji, które będą odpowiedzialne za nabór i obsługę wniosków w najnowszym konkursie. Kilka dni temu BGK poinformował o zawarciu umów z pośrednikami, którzy obsłużą przedsiębiorców z województw zachodniopomorskiego, łódzkiego, wielkopolskiego, lubuskiego i warmińsko-mazurskiego.

Nabór wniosków przedsiębiorców z Mazowsza, Dolnego Śląska oraz woj. opolskiego rozpocznie się 5 października o godzinie 9:00. Wtedy też na stronach banku pojawią się szczegółowe informacje dotyczące pożyczek, a także wzór wniosku o finansowanie.

Budżet programu dla województw dolnośląskiego i opolskiego wynosi 65 mln PLN, natomiast dla województwa mazowieckiego 160 mln PLN.

Pożyczki płynnościowe POIR

Pożyczki płynnościowe POIR dla przedsiębiorców to instrument, który w ramach pomocy publicznej z uwagi na pandemię koronawirusa wdrożyło Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. Pierwsze nabory odbyły się kilka miesięcy temu, a przeznaczone na nie kilkaset milionów złotych rozeszło się w kilka dni. Nie pomogło kilkukrotne zwiększenie przez resort funduszy puli, w której łącznie znalazło się ponad miliard zł. Środków wciąż było bowiem za mało.

Ogromne zainteresowanie ze strony przedsiębiorców poskutkowało przeznaczeniem dodatkowych 1,1 mld zł, które w ciągu kilku tygodni mają trafić do przedsiębiorców.

Więcej o bijących rekordy pożyczkach płynnościowych dla przedsiębiorców przeczytasz m.in. w tych artykułach.

Bądź na bieżąco! Dołącz do społeczności przedsiębiorców na Facebook lub Twitter i wspieraj nas swoją obecnością.

Czytaj także
Total
0
Reakcji