konto jakie chcę dla młodych

Santander Bank Polska udostępnił możliwość zdalnego otwarcia konta dla nastolatków

Konto Jakie Chcę dla młodych w banku Santander, rodzice mogą już otworzyć zdalnie. Podczas wideorozmowy, konsultant potwierdzi tożsamość obu zarówno rodzica, jak i dziecka.

Santander Bank Polska udostępnił możliwość założenia konta dla nastolatków całkowicie on-line. Jak przekonuje bank, młodzi Polacy wykazują coraz większe zainteresowanie usługami bankowymi.

Nasze dane potwierdzają, że młodzi chętnie wchodzą do świata finansów. W ostatnim roku osoby w wieku 13-18 lat dokonały ponad pół miliona transakcji zakupowych przy użyciu BLIKA. Chcemy umożliwić tej grupie klientów zakładanie konta w jeszcze prostszy niż dotychczas sposób, by zwiększyć ich wygodę w działaniach online.

– mówi Łukasz Żytkiewicz z Santander Bank Polska.

Konto Jakie Chcę dla młodych rodzic otworzy zdalnie

Konto Jakie Chcę dla młodych rodzić może założyć już całkowicie zdalnie. W tym celu niezbędne będzie wypełnienie danych w bankowości internetowej opiekuna prawnego, a następnie połączenie z doradcą. Podczas wideo rozmowy doradca potwierdzi tożsamość rodzica i dziecka. Konto Jakie Chcę dla młodych będzie aktywne od razu po otwarciu. Jeśli rodzic wyrazi zgodę, dziecko otrzyma także kartę do rachunku.

Dzięki dostępowi do produktów bankowych, młode osoby uczą się gospodarować swoim budżetem, co pozwoli im na lepsze zarządzanie finansami w przyszłości. Z naszego doświadczenia wynika, że jeśli tylko mają taką możliwość, chętnie korzystają z usług bankowych – w szczególności z bankowości mobilnej.

– mówi Katarzyna Kasprzak, z zespołu akwizycji w Santander Bank Polska.

Statystyczny młody klient Santandera ma 16 lat, w ciągu ostatniego roku 10 razy zalogował się poprzez bankowość internetową, a 98 razy przez aplikację mobilną. Dodatkowo 8 razy zapłacił za zakupy BLIKIEM i 2 razy zrobił przelew na telefon.

– dodaje Kasprzak.

Konto Jakie Chcę dla młodych w Santander jest całkowicie darmowe. Nie zapłacimy także za wypłaty z bankomatów, ani przelewy natychmiastowe. Korzystanie z karty płatniczej do konta jest bezpłatne pod warunkiem zmiany wariantu opłaty i 5 płatnościach kartą w miesiącu.

Źródło: banki.primenews.pl / Santander Bank Polska

Czytaj także
Total
0
Reakcji