W Banku BPS przedsiębiorcy mogą już wnioskować o dopłaty do kredytów. Sfinansuje je BGK

Kredyt z dopłatą dostępny już w Banku BPS. Dzięki oferowanym przez BGK dopłatom, przedsiębiorcy mogą zaciągnąć zobowiązanie tańsze o 1 lub 2 pkt. proc.

Bank BPS poinformował o zawarciu z BGK umowy, dzięki której przedsiębiorcy / klienci banku mogą skorzystać z tzw. dopłat do oprocentowania kredytów. Instrument wdrożony został przez Bank Gospodarstwa Krajowego i jest wynikiem podpisanej przez prezydenta ustawy o przeciwdziałaniu COVID-19. Łączna pula środków przeznaczona na ten cel przez BGK to 587 mln zł.

Czytaj także: Przedsiębiorcy z lubuskiego mogą starać się już o 200 tys. zł wsparcia

O dopłatę do oprocentowania kredytu ubiegać się mogą firmy bez względu na branżę. Wysokość wsparcia uzależniona jest od wielkości firmy. W przypadku sektora MŚP wysokość dopłaty wyniesie 2 pkt proc. Duże firmy mogą liczyć na 1 pkt. proc.

Kredyt z dopłatą BGK dostępny już w Banku BPS

Bank BPS oraz wybrane banki spółdzielcze wchodzące w skład grupy, od początku sierpnia br. dają już możliwość skorzystania z dopłat do oprocentowania kredytów. W przypadku mikro i małych firm, mogą one liczyć na wsparcie rzędu 2 pkt. proc. Duże przedsiębiorstwa na 1 pkt. proc. Skorzystać z dopłat mogą także przedsiębiorcy, którzy posiadają już aktywne umowy kredytowe z bankiem. Dopłatami objęci zostaną także rolnicy prowadzący podstawową działalność rolną.

Dopłaty do oprocentowania będą realizowane jednak wyłącznie przez okres 12 miesięcy. Umowy oraz aneksy do umów kredytowych zawrzeć można jedynie do końca 2021 roku. Wsparcie realizowane przez BGK dotyczy wyłącznie kosztów odsetkowych, raty kapitałowe nie zostaną pomniejszone dopłatą.

Fundusz Dopłat do Oprocentowania wdrażany jest już w coraz większej ilości banków komercyjnych. Kilka dni temu o zawartej z BGK umowie poinformował także Pekao SA.

Total
0
Reakcji